USA. Kobieta urodziła dziecko na pokładzie samolotu. "Cała załoga świetnie się spisała"

Kobieta urodziła dziecko podczas z lotu linią Frontier Airlines. Z pomocą przyszła jej jedna ze stewardes. Kapitan samolotu ocenił zachowanie swojej pracownicy, Diany Giraldo, jako "wzorowe". W oświadczeniu podkreślił też, że cała załoga "naprawdę świetnie się spisała".

Dziecko nie mogło doczekać się przyjścia na świat. Przedterminowy i niespodziewany poród odbył się więc podczas lotu z Denver (stan Kolorado) do Orlando na Florydzie. Stewardesa Diana Giraldo nie zawahała się wyjść poza zakres swoich obowiązków. Natychmiast pomogła matce przejść do toalety znajdującej się na tyłach samolotu. Tam, zachowując pełny spokój i skupienie, asystowała jej przy porodzie

Zobacz wideo Anna Bardowska zdradziła imię córki

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

USA. Poród w samolocie zmobilizował całą załogę do działania

Kapitan Chris Nye pochwalił cały personel, podkreślając, że pomagano sobie wzajemnie i zachowano zimną krew w obliczu nietypowego porodu. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku czytamy:

Przekazałem kontrolę nad maszyną i obowiązki lotnicze  pierwszemu oficerowi. W ten sposób mogłem koordynować zmianę kierunku lotu. Tutaj pomógł kontroler, który świetnie się spisał - zasugerował, aby wylądować na lotnisku w Pensacoli [na Florydzie - przyp. red.]. Przygotował dla nas bramkę i przekazał informacje ratownikom medycznym. To była dobrze wykonana praca. Cieszyłem się, widząc, jak wszyscy ze sobą współpracują, dokładając wszelkich starań, aby poród na pokładzie zakończył się pomyślnie.

Dziewczynka dostała nietypowe imię dla upamiętnienia okoliczności porodu

Strona Breitbart informuje, że matka zdecydowała się dać na drugie imię dziecku Sky, czyli niebo. Co ciekawe, ten wyjątkowy poród odbył się w samolocie ozdobionym wizerunkiem wilczycy Luny i jej córki - Lily.

Podroze.gazeta.pl to miejsce, gdzie piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: