Najpiękniejsze uzdrowiska w górach. W tych miejscach zadbasz o zdrowie i nacieszysz się widokami

45 polskich miejscowości może poszczycić się mianem uzdrowiska. To właśnie te miejsca powinny szczególnie zwrócić naszą uwagę, jeżeli marzy nam się wypoczynek, połączony z zadbaniem o zdrowie. Najwięcej z nich można znaleźć przede wszystkim na południu kraju. Poznajcie najpiękniejsze uzdrowiska w górach.

Wspaniałe krajobrazy, górskie powietrze i urokliwa architektura - wyjazd w góry to znakomity pomysł, by podreperować zdrowie fizyczne oraz psychiczne. To właśnie w tych rejonach odnajdą się przede wszystkim miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz osoby, które chciałyby poprawić swoją kondycję. Dodatkowo górskie uzdrowiska mogą pochwalić się źródłami wód mineralnych, które są wykorzystywane w zabiegach i mają zbawienny wpływ na organizm. A to tylko jedne z wielu zalet tych wyjątkowych miejsc. Gdzie warto się wybrać? Przedstawiamy najpiękniejsze uzdrowiska w górach.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Najpiękniejsze uzdrowiska w górach - Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa zlokalizowana w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim. Otaczają ją wzgórza Gór Parkowej, Krzyżowej i Jasiennika, co sprawia, że jest to idealna baza wypadowa w góry. Kuracjusze z całej Polski przyjeżdżają tu leczyć m.in. choroby układu moczowego, trawiennego, krążenia oraz przemiany materii. Na miejscu można znaleźć pijalnie i rozlewnie wód mineralnych oraz leczniczych. 

Właściwości zdrowotne Krynicy-Zdrój to niejedyny powód, dla którego warto ją odwiedzić. Czekają tu na was liczne atrakcje, takie jak Muzeum Zabawek, najdłuższa kolejka gondolowa w Polsce, Muzeum Turystyki Górskiej czy Muzeum Nikifora.  

Jakie uzdrowisko w górach? Jedlina-Zdrój

Kolejnym ciekawym uzdrowiskiem jest urokliwa Jedlina-Zdrój. To miasto położone w województwie dolnośląskim, znane jest przede wszystkim z wyjątkowego klimatu oraz lokalizacji wśród lasów iglastych. To właśnie drzewa wpływają na znakomitą jakość powietrza w tym miejscu. 

Aby zadbać o zdrowie, można skorzystać tu ze słynnych kąpieli mineralnych lub wybrać się na piesze wycieczki po okolicznych szlakach. Jedlina-Zdrój leży pomiędzy dwoma pasmami - Górami Wałbrzyskimi oraz Górami Sowimi, które zachwycają niezwykłymi krajobrazami. Warto wybrać się też m.in. na wieżę widokową na górze Borowa, Plac Zdrojowy czy w okolice zabytkowych alejek Parku Północnego. 

Piękne uzdrowiska w górach - Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój mieści się w malowniczych Górach Stołowych i otaczają ją wzniesienia Wzgórz Lewińskich oraz Gór Orlickich. Wyjątkowa lokalizacja sprawia, że jest to idealne miejsce dla fanów aktywnego wypoczynku. Miasto skrywa również wiele ciekawych atrakcji. Warto wybrać się tu do tajemniczej Kaplicy Czaszek, której ściany oraz sufit wyłożone zostały ludzkimi kośćmi. Jest to zabytek sakralny informujący o ofiarach epidemii i wojen na ziemi kłodzkiej, prawdopodobnie jeszcze z czasów wojny trzydziestoletniej. Ciekawymi miejscami jest także Muzeum Zabawek, urokliwy Park Zdrojowy czy Pijalnia Wód Mineralnych z wyjątkowymi freskami. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: