Gdzie jechać na długi weekend w listopadzie? Ta wyspa będzie fantastycznym wyborem na krótkie wakacje

Gdzie jechać na długi weekend w listopadzie? Cypr będzie doskonałym wyborem na krótkie oderwanie się od codzienności. Słońce, plaże, morze i zabytkowe miasta - oto, co można odnaleźć na wyspie. Jak spędzić czas na Cyprze?

Długi weekend na Cyprze będzie świetnym pomysłem na krótkie, jesienne wakacje w cieplejszym klimacie. Jak wygląda życie na wyspie Afrodyty? Dlaczego warto tam pojechać i co można zrobić w tak krótkim czasie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Gdzie jechać na długi weekend w listopadzie? Cypr pozwoli uciec od zimna

Cypr to śródziemnomorska wyspa, która słynie z przepięknych krajobrazów, bogatej kultury i słonecznej pogody. Teren wyspy jest bardzo zróżnicowany, dlatego każdy znajdzie tam miejsce dla swoich ulubionych aktywności. Z Polski lot na Cypr trwa około trzech godzin. Na wyspie mówi się w języku greckim, ale wielu mieszkańców posługuje się też angielskim. 

Ruiny średniowiecznego zamku na Szlaku Orlich Gniazd w Olsztynie koło Częstochowy Legendy zamku w Olsztynie. Do dziś straszy tam duch szlachcica

Co zobaczyć na Cyprze? Zatoki z piaszczystymi plażami i miejsce lęgowe żółwi morskich

Na Cyprze warto zobaczyć m.in. Sea Caves, czyli morskie jaskinie w okolicach Pafos. Warto zajrzeć także na pobliską plażę Coral Bay, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych piaszczystych plaż w tym regionie. Ciekawym obiektem jest wrak statku, który znajduje się tu od roku 2011 i obecnie jest niemałą atrakcją turystyczną. Kolejnym zabytkiem przyrody będzie Lara Bay - zatoka żółwi morskich. Tutejsza plaża jest miejscem lęgowym tych lądowo-morskich stworzeń. Innym ciekawym miejscem jest wąwóz Avakas - malownicza atrakcja wyspy przyciąga turystów swoim spokojem i urokiem.

Wąwóz Avakas - malownicza atrakcja wyspy

Kuchnia cypryjska jest bardzo ważnym elementem kulturowym wyspy. Mieszkańcy gloryfikują czas spożywania posiłków i zasiadają do nich wraz z rodziną i przyjaciółmi. Na Cyprze można skosztować dań, które są mieszanką kuchni greckiej, arabskiej i tureckiej. Będąc na wyspie Afrodyty trzeba koniecznie spróbować meze, czyli ciepłych i zimnych przekąsek, które pije się z tradycyjnym ouzo. 

Wartość kokainy szacuje się na około 90 mln funtów (prawie 500 mln zł) Poszedł na poranny spacer. Jego oczom ukazał się niecodzienny widok

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: