Miejsca w Polsce, gdzie odpoczniesz i podratujesz zdrowie. Wybraliśmy trzy najciekawsze uzdrowiska

Chcesz podratować swoje zdrowie, ale jednocześnie mieć z tego przyjemność? Te trzy uzdrowiska w Polsce są najciekawsze. W tych miejscach wyleczysz się i solidnie odpoczniesz. Naprawdę warto je odwiedzić.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy to dobry moment na wizytę w sanatorium? Odpowiada minister zdrowia

Czym są uzdrowiska? Miejscami, w których znajdują się naturalne obiekty lecznicze, takie jak złoża naturalnych surowców leczniczych (glinki, borowiny, wody mineralne) oraz klimat leczniczy. W takim miejscu znajdziemy również zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego. W Polsce mamy 45 sanatoriów, ale poniższe trzy są najciekawszymi uzdrowiskami w Polsce. Te miejsca są naprawdę warte odwiedzenia.

Ciechocinek - jedno z najciekawszych i najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce

Ciechocinek znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Praktycznie nie ma tu przemysłu, za to są sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, ośrodki wypoczynkowe, a także pijalnia wód i warzelnia soli. Nie sposób nie wspomnieć również o Parku Zdrojowym i rezerwacie florystycznym pełnym rzadkich gatunków roślin. Warto wiedzieć, że istnieje legenda o założycielach miejscowości - zakochanej parze Ciechu i Cinie.  

Szczawno - Zdrój to śląskie miasto uzdrowiskowe. Jest znane od średniowiecza

Drugim uzdrowiskiem, które warto odwiedzić jest Szczawno - Zdrój. Miejscowość znajduje się na Dolnym Śląsku w Sudetach środkowych. O walorach zdrowotnych tutejszych wód wiedziano od średniowiecza, a dokładniej z XIV wieku. Kuracjusze mogą korzystać tutaj z pijalni wód mineralnych (m.in. "Mieszko" i "Dąbrówka"), Teatru Zdrojowego (istniejącego od XIX wieku), parku i centrum kultury. W Szczawnie - Zdroju leczyły się takie sławne osoby jak: Winston Churchill, cesarz Wilhelm II czy Zygmunt Krasiński.

Kołobrzeg to nadmorskie uzdrowisko. Ważnym elementem jest solanka 

Kołobrzeg jest miastem znajdującym się na Pomorzu Zachodnim. Tutejszą solankę znano już w VII wieku, a zdrowotne kąpiele zastosowano w latach 30. XIX wieku. Kuracjusze mają do dyspozycji mieszkańców między innymi zakład przyrodoleczniczy, torf leczniczy i zdrowotne wody "Perła Bałtyku" oraz "Jantar". Warto wiedzieć, że solanki mają tu aż siedem promili zasolenia.

Więcej o: