Cypr w listopadzie. Trzy ciekawe miejsca, w których pozwiedzamy i wygrzejemy się na słońcu

Cypr w listopadzie to świetny pomysł na ucieczkę od jesiennej, deszczowej pogody. Na miejscu czekają na was malownicze plaże, wysokie temperatury i wspaniałe zabytki. Co warto zobaczyć na wyspie? Podpowiadamy.

Listopad to doskonały miesiąc na zaplanowanie jesiennego wyjazdu. Święto Niepodległości wypada w tym roku w piątek, a więc otrzymujemy długi, trzydniowy weekend bez konieczności zużywania urlopu. Czy istnieje lepsza okazja, by wybrać się na krótkie wakacje? Warto rozważyć miejsca, w których wciąż panują wysokie temperatury. Cypr w listopadzie z pewnością was nie zawiedzie. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Cypr w listopadzie. Wysokie temperatury i lazurowa woda 

Cypr to niewielka wyspa zlokalizowana nad Morzem Śródziemnym. Co istotne, świetna pogoda czeka tu na was cały rok. W listopadzie termometry wskazują średnio około 25-26 stopni Celsjusza. Możecie więc wypocząć tu w towarzystwie ciepłych promieni słonecznych, turkusowej wody oraz szumu morskich fal. Inną zaletą wakacji w tym miesiącu jest brak tłumów. Dzięki temu możecie znaleźć kawałek przestrzeni na plaży tylko dla siebie. Co warto zobaczyć na wyspie? 

Cypr jesienią. Kameralne Pafos

Jednym z najciekawszych miejsc na Cyprze jest Pafos, czyli jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych i czwarte co do wielkości miasto kraju. Ze względu na kameralną i spokojną atmosferę będzie to doskonały wybór dla osób szukających odpoczynku. Nie będą nudzić się tu także miłośnicy historii. Pafos ma do zaoferowania mnóstwo zabytków, za których sprawą został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Według legendy to właśnie w tych okolicach narodziła się Afrodyta. Bogini miała wyłonić się tu z morskiej piany. Największą atrakcja jest tu Petra tou Romiou, czyli skała nazwana na jej cześć. 

Co zobaczyć na Cyprze? Urokliwa Nikozja

Będąc na Cyprze warto odwiedzić stolicę - Nikozję. Jest to ciekawa propozycja nie tylko ze względu na malownicze widoki. Miasto podzielone jest między greckim Cyprem Południowym a tureckim Cyprem Północnym. Aby dostać się z jednej strony na drugą, trzeba przejść tu przez strefę kontrolowaną przez ONZ, okazując paszport. W Nikozji znajduje się wiele ciekawych miejsc - m.in. Muzeum Bizantyjskie, Muzeum Cypryjskie czy Muzeum Obserwatorium Ledra. 

Perła Cypru, czyli Kyrenia 

Kyrenia jest uznawana za jedno z najładniejszych miast Cypru Północnego. Urokliwe uliczki, doskonałe restauracje czy górzyste tereny urzekły turystów z całego świata. Będąc w tej niewielkiej miejscowości, warto wybrać się na spacer wzdłuż portu, by podziwiać cumujące jachty. W okolicy znajduje się również zachwycający Zamek Kyrenia, z którego rozlega się malowniczy widok na Kyrenię. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: