cypr północny

Więcej o:

cypr północny

Wypowiedzi na forum o:

cypr północny

 • Cypr Północny

  Kto wie jak dostać się na Cypr Północny. Jakie są tam możliwości spędzenia wakacji, zakwaterowania itd.

 • Cypr Północny

  Czy ktoś był na dłuższy pobyt w Republice Cypru Północnego (część turecka Cypru). Jakie wrażenia i przez jakie biuro podróży jechaliście?

 • Cypr północny

  Czy ktoś był na Cyprze Północnym? Chciałabym sie wybrać, bo to trochę ziemia dziewicza. Ale czy bezpiecznie? Widoki? Co tam można zobaczyć? Mam ochotę na hotel Mercure. Znacie? A Citron Tavel?

 • Cypr Północny-operator komórkowy

  Czy ktoś orientuje się czy będąc na Cyprze Północnym "złapę" operatora greckiego czy tylko tureccy są dostępni ( jakiego ewentualnie wybrac?).

 • Re: Cypr północny czy południowy?

  Piaszczyste plaże są w Ayia Napa i Protaras (tam więcej), ale to ostatnie jest na końcu świata ;-), więc jeśli chcesz zwiedzać zabytki, to nie polecam (chyba że wycieczki na turecką stronę, Famagusta jest blisko i zorganizowane wycieczki można kupić bez problemu). Natomiast odradzałabym tzw. Cypr

 • Cypr Północny :)

  Witam wszystkich i pozdrawiam z Cypru Północnego. Mieszkam tu już jakiś czas na stale, więc jeśli ktoś ma jakieś pytania lub będzie mieć postaram się na nie odpowiedzieć. Prowadzę też jedynego bloga o życiu w tej części wyspy. Jeśli ktoś chciałby sobie poczytać to zapraszam:

 • Re: Cypr północny czy południowy?

  Cypr północny przede wszystkim jest poza UE; jest częścią Turcji praktycznie i uznawany jest jako państwo tylko przez Turcję; dodatkowo przeloty do niego tylko via Turcja albo via Cypr i dalej drogą lądową. Innymi słowy lecąc na wakacje do nieuznawanego w Europie i na świecie państwa namęczysz się

 • Cypr północny

  Chciałabym odwiedzić Cypr Północny, jeśli ktoś z Was tam był byłabym wdzięczna za wszystkie informacje, od tego gdzie się zatrzymać po gdzie najlepiej się wybrać, jakie miejsca zwiedzić. Nie będzie to organizowane przez biuro, dla tego chciałabym znać opinię ludzi, którzy, już tam byli.

 • Re: Cypr północny czy południowy?

  W jakim sensie "ciekawsza"? Bo co do zwiedzania, to wiesz, wycieczki na północną stronę są i można Famagustę, Belapais czy zamek św. Hiliarona obejrzeć. Odwrotnie może być trudniej - Cypryjczycy mogą po prostu nie przepuścić kogoś, kogo nie mają odnotowanego jako przekraczającego granicę na

 • Cypr północny z Citrontravel - ktoś był?

  Jakie wrażenia, jak biuro, jakie hotele polecacie, jak ceny na Cyprze północnym, co zwiedzić?