Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Te atrakcje królują na liście, masz jeszcze kilka miesięcy

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Jednorazowe świadczenie 500 plus zostaje przedłużone do końca marca 2023 roku. Warto zatem zaplanować rodzinny wyjazd i skorzystać z dodatkowych środków. Przedstawiamy listę najpopularniejszych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ważność bontu turystycznego zostaje przedłużona aż do 31 marca 2023 roku. Z jednorazowego świadczenia skorzystało już ponad 3,5 mln rodziców. Jak się jednak okazuje, na aktywację nadal czeka 776 tys. elektronicznych dokumentów wycenionych na kwotę 528 mln zł. 

Bon turystycznyJeszcze miliard do wzięcia - sejm zmienia termin bonów turystycznych

Bon Turystyczny przedłużony do 2023 roku

Bon turystyczny to pomoc zarówno dla polskich rodzin jak i sektora turystycznego, który szczególnie odczuł skutki pandemii COVID-19. 2 wrześnie br. rząd postanowił ogłosić zmiany dotyczące terminu ważności świadczenia - początkowo można było wykorzystać je do końca września 2022, jednak zbyt duża ilość nieaktywowanych bonów spowodowała przedłużenie terminu do 31 marca 2023 roku. To szczególnie dobra informacja dla wszystkich, którzy odkładali rejestracje lub nie wykorzystali wszystkich przyznanych środków. 

Płatność bonem turystycznym możliwa jest w wielu obiektach, m.in. hotelach, domkach letniskowych, obozach, koloniach czy na imprezach turystycznych. Warto jednak podkreślić, że kluczowe jest zalogowanie na jedną z platform i aktywowanie bonu. Obsługą jednorazowego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zatem bon możemy aktywować wyłącznie drogą elektroniczną. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny umożliwia pokrycie kosztów wielu ciekawych atrakcji. Na liście najpopularniejszych znajdziemy m.in. park wodny Suntago, położony w miejscowości Wręcza około 50 km pod Warszawą. To niesamowity obiekt, w którym znajdziemy wiele atrakcji - 32 zjeżdżalnie, różnorodne baseny, piękne otoczenie palm i egzotycznych roślin czy 12 tematycznych saun. 

Będąc na Śląsku, bon turystyczny wykorzystamy m.in. w Legendii -  wesołym miasteczku, który przypadnie do gustu osobom w różnym wieku. To największy tematyczny park rozrywki w Polsce, który od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 hektarach znajdziemy pięć stref tematycznych, 11 punktów gastronomicznych i malownicze otoczenie zieleni. 

Małopolska wszystkim, którzy chcą zrealizować bon, oferuje wiele atrakcji. Na liście znajdziemy niemal wszystkie termy podhalańskie, Rabkoland, Park Miniatur w Inwałdzie czy Energylandię, która jest jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. Znajdziemy tam nie tylko wiele atrakcji, karuzel czy dom strachów. Strefy dla starszych i najmłodszych gwarantują udany wyjazd, a tematyczne show skradną uwagę nawet najbardziej wymagających. 

Więcej o: