Bon turystyczny niebawem straci ważność. Około 750 tys. nie zostało aktywowanych - to ostatni dzwonek

Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Publicznych do tej pory rodzice i opiekunowie aktywowali blisko 3,5 mln bonów turystycznych o wartości 2,4 mld zł. Niestety nadal spora część odwleka skorzystanie z dodatkowych środków - wciąż około 750 tys.bonów nie zostało wykorzystanych, a czas ważności trwa tylko do końca września.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chociaż bon turystyczny obchodził swoje drugie urodziny 1 sierpnia, to nadal wiele osób go nie aktywowało. Z najnowszych raportów ZUS wynika, że blisko 750 tys. opiekunów nadal nie wykorzystało bonu. Podpowiadamy zatem, gdzie można go wykorzystać oraz jak go uzyskać. Jest to bardzo proste - wystarczy logowanie na stronie internetowej. 

Wakacje, plaża (zdjęcie ilustracyjne) Bon turystyczny to 500 lub 1000 zł na dziecko. Jak skorzystać? Do kiedy?

Bon turystyczny niebawem straci ważność 

Przypomnijmy, że bon turystyczny to uprawnienie do świadczenia w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością dodatkowe 500 zł. Można nimi płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. 

Program realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polską Organizację Turystyczną ma na celu wsparcie polskich rodzin oraz polską branżę turystyczną po dotkliwej dla gospodarki pandemii COVID-19. Szczególną uwagę zwrócono na ogrom niewykorzystanych bonów, które będą możliwe do realizacji tylko do 30 września br. W późniejszym okresie bon stanie się nieważny. 

Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 złotych. Kto i kiedy może na niego liczyć?

ZUS przypomina: ponad 750 tys. bonów nadal nie aktywowanych

Jak podaje ZUS, do tej pory rodzice i opiekunowie aktywowali blisko 3,5 miliona bonów, pomimo powszechnej promocji i zachęcaniu rodziców i opiekunów do skorzystania z wakacyjnego świadczenia, nadal blisko 750 tys. bonów nie zostało aktywowanych. Podkreślono również, że łączna kwota pozostałej puli pieniędzy z programu to wciąż ponad miliard złotych.

Wciąż pozostaje 776 tys. bonów na kwotę 528 mln zł, które jeszcze w ogóle nie zostały aktywowane. Łączna liczba bonów, które czekają na wykorzystanie (nieaktywne, aktywne, ale niewykorzystane i częściowo wykorzystane), to ponad 2 mln.

- możemy przeczytać na oficjalnej stronie ZUS.

Aby aktywować bon turystyczny, należy skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Pomocne okażą się poniższe kroki: 

  • Logujemy się na platformę PUE ZUS, w tym celu możemy użyć naszej bankowości elektronicznej.
  • Po zalogowaniu klikamy w zakładkę "Ogólny", a następnie w "Polski Bon Turystyczny".
  • Wybieramy opcję "Mój bon", a w kolejnym kroku naciskamy przycisk "Aktywuj bon".
  • Ukaże się nam okienko, dotyczące aktywacji bonu i zostaniemy poproszeni o wpisanie adresu e-mail oraz nr telefonu. Po uzupełnieniu tych danych klikamy "Aktywuj bon". Na ekranie monitora wyświetli się informacja, że bon jest już aktywny. Potwierdzamy odebranie komunikatu, naciskając "OK".

Przypominamy, że bon turystyczny można wykorzystać na koloniach, w hotelach, obiektach noclegowych, restauracjach, wycieczkach, imprezach turystycznych czy gospodarstwach agroturystycznych. 

Więcej o: