Karpacz: atrakcje, które musisz zobaczyć w czasie urlopu

Karpacz: atrakcje, dostępne dla turystów w tym urokliwym mieście, sprawią, że Twój wypoczynek stanie się niezapomniany. Zobacz, co zwiedzić podczas wakacji i gdzie udać się z dziećmi.

Atrakcje Karpacz: poczuj moc niezapomnianych przygód

Najlepsze wakacyjne atrakcje? Karpacz to miejsce, w którym odnajdziesz wiele okazji do wspaniałej zabawy. Odwiedź wyjątkowe miasto, pełne pięknych widoków i wyjątkowych, zabytkowych budynków. Poznaj najlepsze atrakcje Karpacza.

Kolej linowa na Kopę

Przebywając w Karpaczu, nie możesz ominąć atrakcji, jaką jest zdobywanie gór. Jeśli nie lubisz pieszych wędrówek, zamiast przemierzania szlaku, wybierz wygodną podróż koleją linową, która zawiezie Cię na wierzchołek, zwany Kopą. Z tego miejsca możesz ruszyć na Śnieżkę (podróż piechotą trwa około godziny).

Dziki Wodospad

Jedną z atrakcji, która zrobi na Tobie wielkie wrażenie, a przy okazji świetnie zaprezentuje się na zdjęciach z wakacji, jest Dziki Wodospad w Karpaczu. Odnajdziesz go na rzece Łomnica. Latem, wodospad wygląda naprawdę przepięknie, otoczony zewsząd bujną roślinnością.

Pielgrzymy

Poszukując cudów natury w urokliwym Karpaczu, nie możesz przeoczyć Pielgrzymów – skalnych gigantów, rozłożonych pośród koron drzew. Aby je zobaczyć, udaj się na północno-wschodnie zbocze Śląskiego Grzbietu (Smogorni). Popularne granitowe formacje skalne imponują wysokością, dochodzącą do 25 metrów.

Wielki Staw

Jednym z najpiękniejszych widoków w Karpaczu jest Kocioł Wielkiego Stawu, położony u stóp Śląskiego Grzbietu. Jego dno wypełnia polodowcowe jeziorko, otoczone wspaniałą roślinnością.

Skalny Stół

Jeśli szukasz jeszcze więcej wrażeń, wyrusz na niebieski szlak (z Przełęczy Okraj) lub żółty szlak (z Kowar przez Budniki). Dojdziesz nimi do najwyższego szczytu Kowarskiego Grzbietu – Skalnego Stołu.

Miejsce zaburzenia grawitacji

Brzmi intrygująco, prawda? Warto samemu przekonać się, na czym polega dziwne zjawisko, występujące na pewnym odcinku szosy (ul. Strażacka). Dlaczego to miejsce jest tak niezwykłe? Otóż, gdy zatrzymasz się tam samochodem i wyłączysz silnik, będziesz mieć okazję przekonać się o tym, że samochód zacznie toczyć się pod górę. Czy to możliwe? Postępuj według instrukcji, które znajdziesz na miejscu, by móc to sprawdzić.

Co warto zobaczyć w Karpaczu?             

Co warto zobaczyć w Karpaczu? Wspaniałe zabytki tego miasta zachwycą każdego. Sprawdź, które z nich koniecznie musisz zwiedzieć, przebywając w tym urokliwym miejscu. Stare kościoły i muzea – przekonaj się, czego nie możesz pominąć.

Schronisko Samotnia

Miłośnicy gór będą zachwyceni odwiedzinami w klimatycznym schronisku Samotnia, zlokalizowanym na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Drewniany budynek, położony nad Małym Stawem, jest jednym z najstarszych w Polsce schronisk. Wyrusz niebieskim szlakiem, aby przekonać się, w jak malowniczym miejscu znajduje karkonoska Samotnia. 

Świątynia Wang

Wyjątkowym zabytkiem w Karpaczu jest Świątynia Wang. Jej historia rozpoczyna się w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Budynek, stworzony z sosnowych bali w miejscowości Vang, został kupiony przez pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV. Świątynia została rozebrana i tak trafiła do Muzeum Królewskiego, znajdującego się w Berlinie. Nie zagościła tam jednak na długo i została przeniesiona w Karkonosze. Jej otwarcie miało miejsce w 1844 roku. Wyjątkowa świątynia, uważana za najstarszy drewniany kościół w Polsce, do dziś zachwyca turystów swym skandynawskim wyglądem.  

Skarby Ziemi Juna

Odkryj piękno prawdziwych skarbów ziemi: ametystów, malachitów, kryształów górskich, diamentów, złota i szafirów. Wspaniałe minerały odnajdziesz w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy, w których znajduje się muzeum Skarby Ziemi Juna, prezentujące kolekcję minerałów i kamieni szlachetnych.

Galeria Szkła

Kolejną atrakcją, która może Cię zainteresować, jest Galeria Szkła. W tym miejscu zobaczysz imponującą kolekcję szklanych wyrobów, pochodzących z różnych stron świata.

Karpacz: atrakcje dla dzieci

Wybierasz na cel swojej podróży zachwycający Karpacz? Atrakcje dla dzieci, które odnajdziesz w tym mieście, z pewnością podbiją serca najmłodszych turystów! Zobacz, gdzie udać się z pociechami w czasie urlopu. Atrakcje oferowane przez Karpacz sprawią, że każde dziecko będzie doskonale się bawić.

Tor saneczkowy "Kolorowa"

Tor saneczkowy "Kolorowa" to wspaniała atrakcja turystyczna, która sprawi wiele frajdy zarówno małym, jak i dużym turystom. Jeśli szukasz wrażeń, koniecznie znajdź chwilę, aby skorzystać z jazdy na sankach.

Karkonoskie Tajemnice

Kolejnym miejscem, do którego warto zajrzeć z pociechami podczas pobytu w Karpaczu, jest wyjątkowe muzeum – Karkonoskie Tajemnice. Atrakcja, wybudowana w miejscu odnalezienia tajemniczego, wiekowego kostura Ducha Gór, jest położona u podnóża Śnieżki. We wnętrzu tego budynku czeka wiele tajemnic do odkrycia.

Miejskie Muzeum Zabawek

Zabierz swoje pociechy do Miejskiego Muzeum Zabawek, stworzonego w budynku dawnego karpackiego dworca kolejowego. W tym miejscu zobaczycie wyjątkowe zabawki pochodzące z różnych epok. Wśród ekspozycji natraficie na porcelanowe lalki, XVIII – wieczne figurki szopkowe i wiele innych wspaniałych zabawek, również tych bardziej współczesnych.

Park Linowy Tarzan

Zadbaj o ruch i niezapomniane wrażenia, które czekają na Twoją rodzinę w Parku Linowym Tarzan. W tym miejscu spędzicie czas w aktywny sposób, korzystając z najciekawszych atrakcji, przygotowanych dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Świat Kolejek

Następnym punktem na mapie Karpaczu, do którego warto dotrzeć, jest Świat Kolejek. Miniaturowa kraina pojazdów szynowych to atrakcja w sam raz dla całej rodziny!

Karkonoskie Drezyny Ręczne

Czym są Karkonoskie Drezyny Ręczne? Wyjątkowa atrakcja, znajdująca się na nieczynnej obecnie stacji kolejowej, jest pojazdem szynowym, który jeździ dzięki sile ludzkich mięśni. Pokonanie toru nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak nie należy się zniechęcać. Przejażdżka karkonoską drezyną sprawi wiele satysfakcji zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Wspaniała atrakcja dla najmłodszych z dziewięcioma multimedialnymi salami, przeprowadzi każdego przez wyjątkową historię Karkonoszy. W tym niezwykłym miejscu podróż rozpoczyna się od prehistorii, a kończy na współczesności.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek
Więcej o: