Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Termin ważności dodatku dla rodziców upływa niebawem

Termin ważności bonu turystycznego powoli się kończy, dlatego warto zaplanować wakacyjny wyjazd lub weekend. Ważne, by go użyć w najbliższych miesiącach - poźniej nie będzie to już możliwe. Zastanawiasz się gdzie wykorzystać bon turystyczny? Podpowiadamy, gdzie i jak go zrealizować.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polski Bon Turystyczny pozwala rodzinom opłacić wakacyjny wypoczynek dla dzieci. Żeby go aktywować, wystarczy przejść prostą procedurę za pośrednictwem strony internetowej. Warto jednak się pośpieszyć z tą formalnością - czas na wykorzystanie dodatkowego świadczenia jest ograniczony.

Bon Turystyczny - Jak skorzystać? - zdjęcie ilustracyjneBon turystyczny 2022. Jak go aktywować? Kto może odebrać 1000 zł?

Wakacje z bonem turystycznym

Głównym celem programu bonu turystycznego jest poprawa jakości życia, zwiększenie poziomu aktywności turystycznej społeczeństwa, a także zmiana preferencji spędzania czasu wolnego przez społeczeństwo oraz wsparcie polskiej gospodarki i turystyki. W związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19 rodzice mogą liczyć na jednorazowe świadczenie wakacyjne. Z kolei dzieci z niepełnosprawnością otrzymują jednorazowe dofinansowanie na wypoczynek w wysokości 1000 złotych.

Prawa do dodatkowych pieniędzy ma każdy rodzic, niezależnie od poziomu życia. To oznacza, że prawa do bonu ma niemal 6,5 miliona polskich dzieci. Dotyczy to także tych, których rodzice pracują za granicą - informuje rząd. Aby, aktywować bon należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego.
  • W zakładce "Ogólny" wybierz opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".
  • Zaczekaj, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail wskazany przez rodzica.
  • Niewykorzystany bon przepada. Nie podlega też wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.
Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Za pomocą bonu turystycznego możemy zapłacić w wielu miejsca w całej Polsce, za granicami kraju nie jest to możliwe. Dodatkowe środki zrealizujemy w hotelach, obiektach noclegowych, restauracjach, gospodarstwach agroturystycznych, obozach czy koloniach. Używając bonu możemy także zafundować dziecku atracje - zapłacić za imprezy turystyczne, realizowane przez organizacje pożytku publicznego lub przedsiębiorcę turystycznego.

Niezwykle przydatna może okazać się specjalna mapa, która informuje nas o wszystkich miejscach, gdzie zapłacimy bonem turystycznym. Rodzice i opiekunowie znajdą ją pod TYM adresem. Warto pamiętać, że realizacja dodatkowych środków jest możliwa tylko do 30 września 2022 roku. 

Więcej o: