Zmiany w pociągach PKP. Nowe menu z wyższymi cenami w wagonach restauracyjnych Wars

Wagony restauracyjne Wars od lat miały te same, stałe ceny. Niestety to się zmieniło 20 maja 2022 roku. Spółka wprowadziła zmiany do menu - pojawiły się nowe potrawy, ale i podwyżki. Zarząd tłumaczy, dlaczego wprowadzono zmiany.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego miejsca w pociągu są tak dziwnie ponumerowane?

Od 20 maja bieżącego roku ceny dań w wagonach restauracyjnych Wars wzrosły w porównaniu z ofertą, jaka była wcześniej, jak podaje portal Onet.pl.  Zazwyczaj o dwa lub trzy złote, rzadziej o złotówkę. Ale są i większe podwyżki. Sprawdziliśmy, co dokładnie się zmieniło w cenniku Warsa.

Podwyżki dotknęły większość potraw. Pojawiły się też nowe dania. Porównujemy stare i nowe menu

Pierogi są droższe o cztery złote, choć w przypadku ruskich zmieniła się jedynie nazwa na galicyjskie. Podwyżki dotknęły również pozycje z menu dziecięcego. Również są to różnice około dwóch - trzech złotych. Wspomnieliśmy też o nowych pozycjach w menu Warsa - oto ich lista:

  • jajka sadzone,
  • ser halloumi w migdałowej panierce z sosem jogurtowo - czosnkowym - zajął miejsce sera dojrzewającego w chrupiącej panierce z konfiturą żurawinową,
  • filet z kurczaka faszerowany suszonymi pomidorami i kremowym serkiem - zamiast wcześniejszego filetu sous-vide z ryżem i warzywami,
  • makaron tagliatelle z ajwarem i suszonymi pomidorami,
  • makaron tagliatelle z sosem bolognese,
  • sałatka z gruszką, serem pleśniowym i orzechami włoskimi - zastąpiła sałatkę z grzankami i serem pleśniowym

Z kolei sałatka z kurczakiem sous-vide i suszonymi pomidorami w ogóle zniknęła z menu. Natomiast wśród dziecięcych dań pojawiły się panierowane fileciki z kurczaka w zamian za pulpety w kremowym sosie. Na szczęście sporo pozycji ma wciąż te same ceny, np. zupa dnia, cukierki (zarówno owocowe, jak i z alkoholem) czy herbata. 

Spółka podała powód takich, niekoniecznie pozytywnych zmian w cenniku

Czym są spowodowane zmiany w warsowym menu? Portal Onet Podróże rozmawiał z Wiolettą Dunal-Ćwik (p.o. Kierownika Zespołu Marketingu) w tej sprawie:

Wars wprowadza nowe dania do karty menu dwa razy w roku. Zmiany te są podyktowane potrzebą urozmaicania oferty gastronomicznej oraz oczekiwaniom klientów, którzy często korzystają z tej formy podróży i są stałymi gośćmi wagonów restauracyjnych WARS.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: