Tańsze bilety na przejazdy pociągiem. Zniżka dla każdego, ale pod pewnymi warunkami. Jakimi?

PKP Intercity wprowadza kolejną modyfikację cen biletów. Wcześniej zależały one od daty zakupu, teraz to się zmieni. O tym, czy dostaniemy rabat na bilet zadecyduje m.in. liczba osób jadących w danej chwili pociągiem.

Więcej podobnych informacji znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego miejsca w pociągu są tak dziwnie ponumerowane?

W styczniu 2022 roku spółka PKP wprowadziła ofertę "Wcześniej", która umożliwiała otrzymanie zniżki do 45 procent z podziałem na trzy progi cenowe. Miało to zachęcić do planowania podróży z wyprzedzeniem. Teraz to się zmieni. Co prawda same progi cenowe zostają, ale zmieni się sposób przydzielania zniżek.

Zniżki związane z popularnością kursu, a nie z datą zakupu. Nowe zasady w PKP Intercity

Na temat uruchomienia nowego systemu przydzielania dynamicznych rabatów pisze na Twitterze Jakub Madrjas (Zastępca redaktora naczelnego wydawnictwa TOR):

Rabaty będą przydzielana na podstawie wielu różnych czynników, między innymi:

  • prognozowanej frekwencji w danym pociągu,
  • trasy przejazdu,
  • godzin odjazdu pociągu.

Kiedy i gdzie będzie można kupić bilety na pociąg z nową zniżką? Szczegóły nowej promocji

Nowa promocja będzie dostępna od 5 maja 2022 roku i ma za zadanie obniżyć ceny biletów na kursach, które są najmniej oblegane. Rabaty będą dotyczyły wszystkich pociągów, również tych z kategorii ekonomicznych. Ceny będą w pięciu (a nie jak dotychczas w trzech) progach cenowych oferty Promo (dawniej "Wcześniej"). Przykładowo przy cenie bazowej 69 zł za bilet poziomy cenowe kształtują się następująco:

  • SuperPromo - 19,00 zł,
  • Promo Plus - 28,00 zł,
  • Promo 45 - 37,95 zł,
  • Promo 30 - 48,30 zł,
  • Promo 15 - 58,65 zł.

Tańsze bilety można będzie kupić we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym u kontrolerów. 

Podobny dynamiczny system biletowy jak dawniejsze "Wcześniej" w PKP, wprowadził również Flixbus. Ceny biletów są uzależnione od terminu zakupu - zrobienie tego wcześniej oznacza niższą cenę. 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: