Turyści zaskoczeni. Limit drinków w all inclusive. "Myślałem, że mnie oszukali"

Właściciele hoteli z hiszpańskich wysp postanowili ukrócić niewłaściwe zachowanie turystów. W tym celu wprowadzono nowe zasady, m.in. ograniczenie ilości spożywanego alkoholu czy reguły ubierania się. Sprawdź, co się zmieniło, zanim wyjedziesz na urlop.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jessica Mercedes narzeka na jedzenie na Majorce

Majorka, Minorka i Ibiza to najbardziej znane hiszpańskie wyspy. Są kojarzone przede wszystkim z imprez mocno zakrapianych alkoholem. Jednak ma to się zmienić w tym roku. Baleary chcą zmienić swój imprezowy wizerunek, a co za tym idzie, również profil turystów, którzy odwiedzają hiszpańskie wyspy. Z tego powodu w tym roku wprowadzono nowe zasady korzystania z atrakcji. Zobaczcie, co się zmieniło.

"Mysłałem, że mnie oszukali". Limitowany alkohol do spożycia przez turystów na Majorce

Największą zmianą jest ograniczenie ilości alkoholu, jaką dostaną turyści. Jak to wygląda w praktyce? 

  • Dozwolone są trzy napoje alkoholowe w porze lunchu i tyle samo podczas kolacji - ta zasada obowiązuje nawet w opcji all inclusive w hotelach na Playa de Palma, S'Arenal i Magaluf oraz Sant Antoni de Portmany na Ibizie;
  • Brak alkoholu na "imprezowych łodziach" oraz zakaz happy hours;
  • Zakaz wejścia na imprezy dla osób pod wpływem alkoholu. Dotyczy to również osób agresywnych oraz wypowiadające obraźliwe słowa.

O tym, że zasady już funkcjonują przekonał się boleśnie nasz rozmówca. O limicie alkoholu dowiedział się już po zapłaceniu za wycieczkę:

- Myślałem, że mnie oszukali 

mówi w rozmowie z Gazeta.pl Krzysiek.

 - Wykupiłem wycieczkę ślubną  na czerwiec dla mnie i narzeczonej na Majorkę. Szukałem czegoś z all inclusive, do tej pory wybieraliśmy takie wakacje w innych krajach. Już po zapłaceniu zobaczyłem, że mamy ograniczoną liczbę drinków - trzy do obiadu i trzy do kolacji. Myślałem, że to jakaś pomyłka. Nie po to płacę większą kwotę, żeby mieć jakieś ograniczenia. Dopiero później dowiedziałem się, że jest to spowodowane odgórnie narzuconym prawem na wyspie.

 - tak opisuje swoją konfrontację z nowymi przepisami na Balearach.

Nowe reguły dotyczą nie tylko ilości alkoholu. Trzeba o tym pamiętać rezerwując pobyt

Tegoroczne zmiany w hotelach nie dotyczą tylko alkoholu. Jak podaje portal WakacyjniPiraci.pl, nowe reguły obejmują m.in.:

  • Zakaz imprez w samych strojach kąpielowych lub topless dla obu płci - każdy turysta ma obowiązek być ubrany w bluzkę bądź koszulę oraz buty;
  • Zakaz używania głośników oraz megafonów;
  • Zakaz palenia papierosów na tarasach restauracji oraz spacerując po ulicach.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: