Majorka ma dość! Nie dostosujesz się? Nie wejdziesz do baru

Majorka wprowadza nowe zasady dla turystów w dyskotekach, barach oraz innych miejscach rozrywkowych. Osoby, które będą zbyt roznegliżowane lub pijane, mogą nie zostać wpuszczone do lokalu.

Majorka od lat boryka się z problemem niesfornych turystów, którzy nie tylko zakłócają spokój, ale również stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego i innych osób. Wśród problemów powtarza się picie na ulicach, skoki z balkonu do basenu, głośne imprezy, a nawet bijatyki.

Mieszkańcy wyspy zdecydowali się przeciwdziałać podobnym sytuacjom w przyszłości. Dlatego właściciele niektórych barów, dyskotek i lokali rozrywkowych na Majorce wprowadzają dress code dla klientów.

Majorka. Właściciele barów wprowadzają dress code dla turystów

Według informacji podanych przez portal rp.pl powołujący się na "Mallorca Zeitung", właściciele dyskotek, barów i innych lokali rozrywkowych zlokalizowanych w Playa de Palma, którzy są zrzeszeni w organizacji "Abone", podpisali porozumienie dotyczące zasad zachowania dla turystów.

Przede wszystkim ustanowiony został dress code dla klientów - turyści, którzy nie mają butów, górnych części odzieży lub są ubrani w niestosowne, noszą zbyt roznegliżowane stroje, mogą nie zostać wpuszczeni do lokalu. Pracownicy będą mogli odmówić również wstępu osobom, które ich zdaniem noszą "niesmaczne akcesoria".

Zakaz obejmie osoby pijane i szerzące nienawiść

Zakaz wstępu obejmie również pijanych turystów, a także osób, które są pod wpływem substancji odurzających lub nimi handlują. Klienci nie będą również mogli wnosić ze sobą do barów własnych głośników i megafonów.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Nie jest to jednak koniec - pracownicy majorkańskich lokali chcą zakazać wstępu również tym gościom, którzy mają tatuaże o treściach rasistowskich, nazistowskich oraz szerzących nienawiść. 

Jak informuje portal rp.pl, lokalni przedsiębiorcy w celu egzekwowania nowych zasad, mają zamiar bliżej współpracować z lokalną policją.

Więcej o podróżach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: