Marzysz o urlopie na rajskiej wyspie? Rozwiązanie dla Ciebie to wakacje z wyżywieniem all inclusive - Majorka

Szukasz miejsca na wakacyjny urlop w 2022 r.? Chcesz spędzić lato na egzotycznej wyspie, ale jednocześnie nie planujesz jechać zbyt daleko? Nasz pomysł to wakacje z wyżywieniem all inclusive na hiszpańskiej Majorce.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jessica Mercedes narzeka na jedzenie na Majorce

Planujesz spędzić letni urlop na jakiejś rajskiej wyspie, ale jednocześnie szukasz czegoś bliżej? Idealne miejsce na wakacje z wyżywieniem all inclusive - Majorka. To mała wyspa w archipelagu hiszpańskich Balearów. Jest pełna pięknych plaż, urokliwych miasteczek i górskich ścieżek w sam raz na piesze wycieczki. Przedstawiamy krótką listę tego, co warto tam zobaczyć.

Wakacje na Majorce - jej piękne plaże to coś, czego nie można pominąć

Pierwszym skojarzeniem z egzotyczną wyspą jest plaża. Tych nie brakuje na Majorce - najbardziej znane to Cala Mesquida i Cala Mondragó. Pierwsza z nich to ziszczenie marzeń dla fanów słońca, miękkiego piasku i spokojnego pluskania się w wodzie. Brzmi jak ideał? Nie do końca - Cala Mesquida jest mocno oblegana przez turystów, zwłaszcza w środku sezonu. Z kolei Cala Mondragó jest w sam raz dla miłośników nieco większej aktywności fizycznej, a konkretnie nurkowania. Druga z wymienionych plaż ma krystalicznie czystą wodę o niewielkiej głębokości, co stwarza wymarzone warunki do obserwacji podwodnego życia.

Wakacje 2022 na Majorce. Miejsce idealne dla fanów górskich wędrówek, czyli Puig Major

Nie przepadasz za pluskaniem się w wodzie i opalaniem? Wolisz wycieczki po górach? Nie ma problemu! Na miłośników trekkingu czeka szczyt Puig Major. Jest to najwyższy szczyt gór Serra de Tramuntana o  wysokości  1445 m n.p.m. Trasa prowadząca do niego jest jednocześnie piękna i wymagająca, więc powinna przypaść do gustu każdego fana gór. Dodatkowo jest to mało uczęszczane miejsce, gdzie spotkamy owce i kozy. I małe, górskie miasteczka.

Wakacje na Majorce. Kompleksy jaskiń zrobią wrażenie na każdym

Kolejnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku są kompleksy jaskiń. Najbardziej znane to Cuevas del Drach, czyli Smocze Jaskinie. Znajdują się na zachodzie wyspy w Porto Cristo i składają z czterech, połączonych ze sobą grot - Cova Negra, Cova Blanca, Cova de Lluis Salvador i Cova dels francesos. W tej ostatniej jest cudnie oświetlona sala zwana Banys de Diana (Łaźnie Diany). Innym wartym uwagi kompleksem jaskiń na Majorce są Jaskinie Haczyków (Coves dels Hams) oraz Coves d'Artà (w tej drugiej można zobaczyć najwspanialsze na wyspie formacje stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów).

Wakacje z wyżywieniem all inclusive na Majorce. Zakochaj się w architekturze

Wakacje na Majorce to nie tylko czas, który powinniśmy spędzić w hotelu. Oczywiście wyżywienie all inclusive na Majorce to coś, obok czego nie przejdziemy obojętnie, ale warto też pozwiedzać! Wyspa ma do zaoferowania wiele urokliwych miast i miasteczek, których nie wolno przegapić.

Pierwszym miastem (właściwie miasteczkiem) do odwiedzenia na Majorce jest Deia. Znajduje się ono u podnóża góry Puig de Teix. Miasteczko jest wspaniałym miejscem do zwiedzenia - wąskie uliczki pełne kamiennych budynków o charakterystycznych, zielonych okiennicach to znak rozpoznawczy Dei. Oprócz tego, miasteczko to ma cudną, skalistą plażę o idealnie czystej wodzie - Cala Deia. Drugim wartym zobaczenia miejscem jest Valldemossa, jest tu m.in. muzeum Fryderyka Chopina i pałac króla Sancha. Punktem kulminacyjnym jest stolica Majorki - Palma de Mallorca. Jej najważniejszym zabytkiem jest Katedra La Seu (powstała w latach 1230 - 1601 na rozkaz Aragonii Jakuba I). Warto też przejść się ulicami Palma de Mallorca - są pełne secesyjnych kamienic, klimatycznych knajpek i klimatycznych, wąskich uliczek.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: