Londyn, Oslo, a może Ostrawa? Pomysły na szybki city break podczas świątecznego weekendu

Wielkanoc dla jednych to czas spędzony przy suto zastawionym stole, wśród rodziny i znajomych. Inni przeznaczają ten czas na świąteczne podróżowanie. Oferty typu last minute kuszą nie tylko ceną, ale przede wszystkim kierunkami. Gdzie wybrać się na krótki zagraniczny wypad?

Wielkanoc to dobry moment na krótką zagraniczną podróż. Kilka dni wolnego możemy wykorzystać na odkrywanie uroków zagranicznych miast. Warto spróbować i zamienić świąteczne obżarstwo przy świątecznym stole na aktywny weekend z historią w tle. Gdzie się wybrać? Polecamy szczególnie te kierunki.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na Wielkanoc? City break w europejskich stolicach

Planując święta wielkanocne za granicą, warto odwiedzić strony różnych przewoźników i sprawdzać dostępne promocje. Ceny mogą zmieniać się bowiem się z dnia na dzień, a niekiedy nawet z godziny na godzinę. Warto więc trzymać rękę na pulsie. 

Co, jeśli planowalibyśmy podróż już dziś? Wtedy musielibyśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 360 zł za lot do Londynu( i z powrotem), czy 250 zł za transport do Oslo. Najtańsza byłaby natomiast podróż do Czech. Za bilet w klasie ekonomicznej z Warszawy do Ostrawy i z powrotem musielibyśmy zapłacić 216 zł.

Londyn poleca się na zwiedzanie i szybkie zakupy

W Londynie za trzydniowy nocleg dla dwóch osób trzeba zapłacić minimum 900 zł. Będąc na miejscu, warto odwiedzić typowe londyńskie atrakcje: Westminster czy Tower Bridge. Wiele osób przyjeżdża do Londynu również na zakupy - w mieście znajdują się wszystkie największe domy mody.

Główną arterią odwiedzaną codziennie przez miliony turystów jest Oxford Street, czyli najdłuższa w Europie ulica ze sklepami. Znajdziemy tu wszystko, od sklepów z luksusowymi markami, po kosmetyki i elektronikę. Warto także udać się do jednego z najbardziej znanych domów handlowych na świecie - Harrods’a.

Wizyta w Londynie nie może odbyć się bez obejrzenia pałacu Buckingham. Niestety, aktualnie można podziwiać go tylko od zewnątrz, ale kto nie chciałby zrobić sobie zdjęcia przy tak charakterystycznym budynku?

Stolica Norwegii czeka na turystów z Polski

Wizyta w Oslo może nas kosztować trochę więcej, nie jest to tanie miasto, ale w dobie dostępu do internetu jesteśmy w stanie zaplanować niskobudżetową wycieczkę. Stolica Norwegii nie jest duża, warto jednak nie ograniczać zwiedzania do samego centrum. Co można zobaczyć w Oslo? Twierdzę Akershus, Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Muncha, park i Muzeum Vigelanda czy skocznię w Holmenkollen.

Przed udaniem się na wycieczkę warto zakupić tzw. kartę miejską (Oslo Pass), która uprawnia do darmowych wstępów do ponad 30 placówek muzealnych, bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską i zniżek na zakupy i do restauracji. Karta kosztuje ok. 200 zł za dobę.

Ostrawa - tańsza alternatywa dla Pragi

Jeśli chodzi o city break na święta w Ostrawie, ceny zaczynają się od 500 zł (trzy noce, dwójka dorosłych). Chociaż to miasto, jest bardzo często pomijane w propozycjach świątecznych wycieczek za granicę, warto się tam udać. Dlaczego? Nie brakuje tam atrakcji dla całych rodzin, a dzieciom z pewnością spodoba się ogromne ZOO, park wodny, czy DinoPark. Nieco starsi turyści mogą wybrać się m.in. na Zamek Śląski.

Im bliżej terminu - tym drożej. Warto to wziąć pod uwagę

Wybierając się na weekend świąteczny za granicę, warto pamiętać, że ceny biletów, noclegów i atrakcji mogą ulec zmianie. Im bliżej dnia wylotu, tym większe szanse, że wzrosną lub po prostu nie będą już dostępne. Warto też pomyśleć o tym, że w okresie świąt bilety zazwyczaj są nieco droższe niż w innych, mniej popularnych terminach.

Źródło: Skyscanner i Booking

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: