Włochy znoszą stan wyjątkowy. Czy mówią: Żegnaj "zielony paszporcie"?

Koniec obostrzeń covidowych w słonecznej Italii. Włochy całkowicie zmieniają przepisy dotyczące koronawirusa. Kraj likwiduje część restrykcji i znosi stan wyjątkowy. To oficjalne informacje ze strony włoskiego Ministerstwa Zdrowia.

Interesujesz się najnowszymi wydarzeniami? Więcej informacji znajdziesz na stronie gazeta.pl.

Zobacz wideo Niedzielski: Naszym celem jest sprowadzenie zakażenia COVID do charakterystyki grypy

Nowe informacje płyną z południa Europy. Ku uciesze turystów i mieszkańców, włoski rząd znosi większość obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z pandemią koronawirusa. Od 1 kwietnia 2022 r. kończy się stan wyjątkowy, który obowiązywał w kraju od kilku miesięcy. Jakie zmiany czekają Włochów

Mniej obostrzeń we Włoszech - to efekt luzowania restrykcji covidowych

Jedynie do 30 marca 2022 r. trwać będzie stan wyjątkowy spowodowany pandemią koronawirusa. Rząd  włoski zdecydował się znieść go po przeanalizowaniu prognoz covidowych. Na tę decyzję wpłynęła również mniejsza liczba zakażeń.

Od 1 kwietnia mieszkańcy Włoch mogą liczyć na ulgi. Znikną podziały regionów na strefy białą, pomarańczową i czerwoną. Ponadto z listy obostrzeń wymazany będzie obowiązek pokazywania zaświadczenia Green Pass (mówi ono o zaszczepieniu lub byciu ozdrowieńcem) w hotelach, barach, restauracjach na świeżym powietrzu, miejscach noclegowych i transporcie publicznym. 

Nowe zasady covidowe we Włoszech od 1 kwietnia 2022 r.

Włoska władza zostawia jednak część nakazów. Obowiązek noszenia maseczek FFP2 nadal obowiązuje w autobusach, tramwajach i pociągach oraz w pomieszczeniach zamkniętych. Turyści i powracający do kraju mieszkańcy Włoch powinni pokazać zaświadczenie o szczepieniu lub negatywnym wyniku testu PCR.

Włosi zobowiązani są również do posiadania Green Pass w zamkniętych restauracjach oraz w komunikacji lotniczej i międzymiastowej. Pozostaje również obowiązek pokazywania zaświadczenia super Green Pass w miejscach, takich jak dyskoteki, baseny, ośrodki odnowy biologicznej i pomieszczenia zamknięte, w których odbywają się publiczne zgromadzenia.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: