Sardynia - wakacje z zabytkami, skałami i plażami w tle. Te wszystkie miejsca są warte uwagi

Włoskie wyspy kuszą nas malowniczym krajobrazem i ciekawymi zakamarkami. Plaże, zabytki i morze - to właśnie oferuje nam Sardynia. Wakacje w niej mogą okazać się niezapomniane. Które miejsca warto odwiedzić?

Interesujesz się podróżami? Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie gazeta.pl.

Zobacz wideo Emila Komarnicka-Kłynstra o podróży kamperem

Sardynia to skalista wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Należy administracyjnie do słonecznej Italii. Jest ona pełna ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Atrakcje, które tam znajdziecie, są nietuzinkowe, dzięki czemu na długo zapadną wam w pamięci. Wakacje tam spędzone z pewnością będą inne niż wszystkie. Jakie zabytki są szczególnie warte uwagi? 

Sardynia - wakacje w pobliżu wyjątkowych miejsc

Wyspa jest pełna różnych atrakcji. Odnajdą się w niej fani historycznych budowli i wysiłku fizycznego. Znajdzie się również coś, co spodoba się osobom, które wolą odpoczywać. Oto kilka miejsc w Sardynii, które warto odwiedzić: 

  • Coś dla kochających urbex

Dla fanów opuszczonych budynków i miejsc znajdzie się coś szczególnego. Na północy wyspy położone jest miasto Argentiera. Co w nim takiego szczególnego? Od wielu lat jest ono praktycznie puste. Mieszkańcy opuścili je, gdy zamknięto kopalnię węgla. Miejsce to wzbudza ogromne zainteresowanie przyjezdnych. Kto wie, może znowu ożyje? Dopóki to nie nastąpi, będziecie mieć okazję do spróbowania swoich sił w urbexie.

  • Romantyczne miejsce

Bosa to bardzo klimatyczne miasto. Przechadzanie się o zachodzie słońca jej uliczkami może sprawić, że poczujecie się jak w romantycznych filmach. Godnym uwagi miejscem jest zamek Serravalle, który ulokowany jest na szczycie wzgórza. Z niego widać całą panoramę miasta. W niedalekiej odległości od budynku znajduje się plaża Calae Moro. 

  • Raj dla miłośników odpoczynku

W rejonie Chia znajdziecie mnóstwo plaż. Rozciągają się one na wiele kilometrów. Można na nich odpocząć i podziwiać morski widok. Dla odważniejszych osób miejscowi przewidują kurs kitesurfingu i nurkowania. Jeśli jednak znudzi się wam plażowanie, udajcie się do miasta Nora. Tam powitają was ruiny zamku fenickiego, które robią ogromne wrażenie. 

Sardynia wakacje - jak przygotować się na wyjazd?

Po ustaleniu terminu trzeba zabookować sobie miejsce w hotelu lub załatwić inny nocleg. Ogromną popularnością wśród turystów cieszą się gospodarstwa agroturystyczne.  Na wyspę dostaniecie się samolotem, którym polecicie do Cagliari. Lepiej nie kupujcie biletów na ostatni moment, żeby się nie stresować przed wyjazdem. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w przewodniki. Dzięki nim będziecie mogli lepiej poznać zabytki, z których słynie Sardynia. Warto również sprawdzić ogłoszenia dotyczące pojazdów do wynajęcia. Po wyspie bez problemu można poruszać się samochodem lub rowerem. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: