Ryanair odwołuje loty. Z Polski do Chorwacji polecimy za dwa miesiące

Irlandzki przewoźnik zmienia plany i przesuwa termin lotów z Polski do Chorwacji. Zamiast pod koniec marca do Zadaru czy Zagrzebia będziemy mogli polecieć pod koniec maja lub na początku czerwca.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Jak informuje serwis EX-YU Avation, Ryanair stawia na Chorwację i latem 2022 będzie miał dwie bazy w tym kraju - w Zagrzebiu i w Zadarze. Loty miały zostać uruchomione w ostatni weekend marca, ale podjęto decyzję o przesunięciu aż 24 tras za ok. dwa miesiące. Mowa o lotach do Zadaru z Aarhus, Bukaresztu, Bordeaux, Bari, Bolonii, Bergamo, Bournemouth, Birmingham, Göteborga, Gdańska, Hamburga, Liverpoolu, Maastricht, Manchesteru, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Pizy, Sofii, Turynu, Warszawy i Wrocławia.

Rynek chorwacki ma ogromny potencjał

Polacy już w ubiegłym roku mogli korzystać z oferty Ryanaira. W tym roku muszą się uzbroić w cierpliwość. Przewoźnik zapewnia, że Chorwacja to dla niego ważny kierunek i w sezonie ma obsługiwać w sumie 83 trasy.

Tadej Notersberg, dyrektor operacyjny Lauda Europe, spółki zależnej Ryanaira, która obsługuje połączenia do Chorwacji podkreślił, że przewoźnik dostrzega popyt na loty do Chorwacji. "Widzimy też, że rynek chorwacki ma ogromny potencjał. Brakowało wielu tras, a potencjał Chorwacji nie był w przeszłości wykorzystywany" – powiedział Notersberg.

Źródło: EX-YU Avation / Ryanair

Więcej o: