Orient Express wraca. Mamy zdjęcia. Kosmos!

Za rok na tory powróci legendarny, luksusowy pociąg Orient Express. "Podróż ponownie staje się celem samym w sobie" - mówi Paolo Barletta, szef Arsenale, jednej z firm stojącej za wznowieniem tego kultowego pojazdu. A marzenia Georgesa Nagelmackersa znów zyskają realny kształt.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

W 2017 roku markę Orient Express nabyła grupa Accor Hotels i od tego czasu podejmuje działania, aby luksusowy pociąg wyruszył w trasę. Coraz bliżej do realizacji tych zamierzeń. Firma podała nawet termin. Ma się to stać w 2023 roku.

"Ponad 150 lat temu Georges Nagelmackers przekształcił marzenie w rzeczywistość, uruchamiając pierwszy luksusowy pociąg Orient Express. Wkrótce Orient Express powróci na właściwe tory, aby zaoferować podróżnikom niezapomnianą podróż przez jeden z najbardziej ukochanych krajów świata: Włochy" – czytamy na stronie grupy Accor.

 

Życie jest piękne

Pociąg będzie nawiązywał do lat 60. XX wieku – do stylu "La Dolce Vita", który słynął z afirmacji życia, artystycznego klimatu i luksusu. W reaktywację legendarnego pociągu poza grupą Accor zaangażowane są także: firma Arsenale, która zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i renowacją zabytków, oraz przewoźnik Trenitalia i Fondazione FS Italiane – fundacja, która dba o historyczne pociągi, perony i tory we Włoszech.

Pociąg wyruszy ze stacji Roma Termini w Rzymie, gdzie goście zostaną ugoszczeni pysznymi przekąskami czy wykwintnymi winami. Cała trasa będzie liczyła ponad 16 tysięcy kilometrów, a Orient Express przejedzie przez południowe Włochy oraz tuż obok Alp. Sześć składów wyruszy łącznie przez czternaście regionów, od Rzymu przez Stambuł, Paryż, Split.

Koleje podniosły ceny biletów Koleje podnoszą ceny biletów. Im krótsza trasa, tym większa podwyżka

"Trasy zostały wybrane tak, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia z podróży, wszystkie stworzone do pobudzenia każdego z pięciu zmysłów. Trasy wyruszą z Włoch, prezentując widoki w Alpach, a także sielankowe krajobrazy i rajskie plaże południowych Włoch. Ponadto trzy dedykowane trasy poprowadzą Cię przez osiem krajów, łącząc Rzym z Paryżem, Stambułem i Splitem" – czytamy na stronie Accor.

Orient Express, kabina DeluxeOrient Express, kabina Deluxe Accor

Przepych we wnętrzach

Nie tylko trasy będą atrakcją. Wnętrza pociągu utrzymane w stylistyce lat 60. i 70. XX wieku mają ociekać złotem. Podróżni będą mieli do wyboru 12 kabin Deluxe, 18 apartamentów wysokiej klasy oraz jeden apartament Honour Suite. O podniebienia turystów zadbają międzynarodowi szefowie kuchni i sommelierzy. Zapowiada się więc luksus, smak i wykwintność na wszystkich poziomach. W 2024 roku goście będą mogli zatrzymać się w pierwszym hotelu Orient Express, Minerva.

Wnętrze pociąguWnętrze pociągu Accor

Restauracja w Orient ExpressieRestauracja w Orient Expressie Accor

"W Accor ponowne uruchomienie marki Orient Express dla pasjonatów i poszukujących wrażeń podróżników to ogromny przywilej. Pociągi prezentują nową wizję luksusowych podróży, która wykracza poza naszą wyobraźnię. Połączenie sił z Arsenale Group otwiera nowe horyzonty z udziałem doskonałej harmonii nawiązującej do historycznego dziedzictwa i filozofii Orient Expressu" – powiedział Sébastien Bazin, prezes grupy Accor.

Ile będzie kosztować ta atrakcja? Takich informacji jeszcze nie podano, ale jeśli chcemy spełnić swoje marzenie, zacznijmy oszczędzać już teraz.

Źródło: obserwatorlogistyczny.pl, Accor, fly4free.pl  

PKP Intercity Napoje i przekąski w pociągach. W PKP Intercity pojawią się automaty

Więcej o: