Napoje i przekąski w pociągach. W PKP Intercity pojawią się automaty

Już niebawem pasażerowie podróżujący pociągami PKP Intercity będą mogli kupować przekąski i napoje w automatach. Przewoźnik poszukuje firmy, która zaoferuje sprzedaż lub leasing takich urządzeń.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Udogodnienia podczas podróży

PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup lub leasing łącznie 148 automatów vendingowych, które zostaną zamontowane w pociągach należących do przewoźnika. Jeśli oferta zostanie pomyślnie zrealizowana maszyny staną w 60 wagonach osobowych typu Combo i 14 typu EZT ED74. W automatach podróżni będą mogli kupić zimne napoje, przekąski oraz kawę czy herbatę. Maszyny będą realizowały płatności kartą lub BLIKIEM.

Podwyższony standard

Combo to wagony o podwyższonym standardzie. Znajdują się w nich przedziały przeznaczone dla rodzin z małymi dziećmi, zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, jest w nich również miejsce do transportu rowerów. Właśnie obok wieszaków na rowery przewoźnik planuje postawić automaty vendingowe.

 

Wagony Combo będą jeździły na następujących trasach:

- Szczecin - Trójmiasto - Olsztyn - Białystok

- Wrocław/Zielona Góra - Poznań - Gdynia/Olsztyn - Białystok

- Kraków/Lublin - Katowice - Wrocław - Zielona Góra - Szczecin - Świnoujście

- Przemyśl - Lublin - Warszawa - Bydgoszcz - Gdynia/Piła - Kołobrzeg/Gorzów Wielkopolski

- Suwałki - Białystok/Lublin - Warszawa - Poznań - Szczecin/Gorzów Wielkopolski/Zielona Góra

Kolejne zmodernizowane pociągi na początku 2022 roku 

Dwa pierwsze wagony ED74 mają wyjechać na tory na początku przyszłego roku. Pozostałe 12 wyruszą w trasę do połowy 2023 roku. Ich modernizacja jeszcze trwa. Wagony te mają zostać dostosowane po potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poza tym będzie można korzystać w nich z wifi i klimatyzacji. Zamontowane zostaną wygodne fotele, a przy każdym z nich - gniazdko elektryczne. Znajdzie się w nich również miejsce do przewozu rowerów. Pociągi mają jeździć głównie na trasach Wrocław - Lublin i Wrocław - Kielce.

Źródło: fly4free.pl / intersity.pl / rynek-kolejowy.pl

Więcej o: