Top 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Te widoki zachwycają

Te miejsca w Polsce są niezwykłe. Charakteryzuje je piękno przyrody, które możemy obserwować przez cały rok. Barwne, rozległe pejzaże pokazują siłę natury, która rządzi się własnymi prawami. Jednak to właśnie jesienią możemy odwiedzić je, aby docenić w pełni ich niesamowite barwy. Prezentujemy top 5 miejsc, które warto zobaczyć również w tym sezonie.

Są takie miejsca w Polsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zalicza się do nich góry, czy polskie morze. Te miejsca są dobrym pomysłem na lato lub ferie zimowe, ale kto powiedział, że nie można zorganizować sobie wypoczynku również jesienią? O tej porze roku lepiej celować w takie miejsca w Polsce, w których docenimy piękno natury. Jesienią, kiedy na drzewach pojawiają się kolorowe liście, polskie parki krajobrazowe wyglądają najpiękniej. W jeziorach odbijają się wszystkie jesienne kolory, a na zboczach gór tworzą się niemal królewskie "dywany" z traw w odcieniach brązu. Poznaj top 5 miejsc.

Zobacz wideo Pierwszy turysta w kosmosie - miliarder, Richard Branson

Top 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce na jesień: Nałęczów 

Nałęczów to małe miasteczko uzdrowiskowe w Polsce. Położone jest w województwie lubelskim, w powiecie puławskim. To właśnie tutaj często organizowane są loty balonem, dzięki którym możemy podziwiać niesamowite widoki na województwo lubelskie. W Nałęczowie znajduje się m.in drewniany kościół Św. Karola Boromeusza, który jest inspirowany stylem zakopiańskim. Warto zwiedzić również Park Zdrojowy, w którym możesz przejść się na prawdziwy, jesienny spacer i Nałęczowski zwierzyniec. Pijalnia wód mineralnych będzie dodatkową atrakcją dla zdrowotności.

Top 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce na jesień: Park Narodowy "Ujście Warty"

W Parku Narodowym "Ujście Warty" dostrzeżesz nie tylko niesamowite widoki, ale i gatunki zwierząt, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Na terenie Parku mieszka m.in liczne ptactwo. Najchętniej przesiaduje ono nad wodą, która jest czysta i znakomicie odbija się w niej całe piękno przyrody. Jest najmłodszym parkiem narodowym, powstał w 2001 roku. Jego powierzchnia wynosi 8 037,6 ha.

 

Top 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce na jesień: Ślęża 

Jesienią warto wybrać się w góry. Wyglądają zupełnie inaczej niż latem, czy zimą. Są pełne kolorów, które pojawiają się nie tylko ze względu na roślinność, ale i różnorodne skały, które jaśnieją lub ciemnieją w zależności od pogody. Ślęża należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów Polskich i Korony Sudetów. Najbliższe miasto w pobliżu góry to Sobótka. Warto zwiedzić nie tylko sam szczyt górski, ale też m.in ruiny zamku piastowskiego z XII wieku. Istnieją tam również dwie ścieżki archeologiczne.

Top 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce na jesień: Pojezierze Drawskie 

Pojezierze Drawskie, to niezwykła kraina pełna poukrywanych w lesie jezior, stawów, bagien, rezerwatów przyrody i rzek. Niesamowite przeżycia estetyczne zapewni zwiedzanie Drawskiego Parku Krajobrazowego, który został utworzony w 1979 roku i jest tam aż 7 rezerwatów i około 300 pomników przyrody. Zaznasz tu ciszy, spokoju i docenisz piękno przyrody jesienią. Powietrze pachnie lasem, a promienie światła  przebijają się przez korony drzew. Nie zapomnij odwiedzić również jeziora Prosno.

 

Top 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce na jesień: Ponidzie

Ponidzie znajduje się w województwie świętokrzyskim i jest porównywane do włoskiej Toskanii. Krajobrazy są nieco zbliżone, a to za sprawą niezwykle malowniczych krajobrazów. Bezleśne tereny mają wiele zalet. Znajdziemy tu krajobrazy składające się z pól uprawnych. Wyglądają jesienią jak barwne mozaiki rozsiane na niewysokich wzgórzach ciągnących się po horyzont. Pełno tutaj przydrożnych świątków, kapliczek i krzyży. Oprócz podziwiania pejzaży warto odwiedzić np. Pałac Wielopolskich w Chrobrzu.

Więcej o: