Wykupili pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu w Egipcie. 47 osób trafiło do szpitala

Turyści wypoczywający w 5-gwiazdkowym hotelu w Egipcie zaczęli się skarżyć na dolegliwości żołądkowe, a ponieważ tych osób było aż 47 - sprawą zainteresowała się policja i prokuratura. Zatrzymano zastępcę dyrektora ds. żywności oraz dwóch pracowników. Hotel zaś został zamknięty i może stracić licencję.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

AMC Royal Hotel to 5-gwiazdkowy luksusowy ośrodek leżący w Hurghadzie nad Morzem Czerwonym. W hotelu o takim standardzie można spodziewać się obsługi na najwyższym poziomie i najwyższej jakości oferowanych posiłków. Gdy tymczasem lokalne media poinformowały, że po zjedzeniu obiadu spora grupa urlopowiczów zaczęła skarżyć się na problemy żołądkowe. 47 osób trafiło do szpitala. Stwierdzono u nich zatrucie pokarmowe. Do ośrodka medycznego trafiło: 29 Rosjan, 14 Estończyków i czterech obywateli Czech.

Mówi się, że osób, którym zaszkodziło jedzenie, może być znacznie więcej, ale informacje te nie zostały potwierdzone.

TripAdvisor to jeden z najpopularniejszych serwisów z opiniami, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie - również w PolsceMilion fałszywych recenzji na Tripadvisorze. Jak nie dać się oszukać?

Egipska Federacja Izb Turystycznych przekazała, że stan zdrowia pacjentów jest zadowalający, stabilny i nie zagraża życiu. Zostaną wypisani w poniedziałek. "Na hotel zostaną nałożone wysokie kary. Grozi mu zamknięcie oraz cofnięcie koncesji za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych dotyczących żywności, napojów i usług" – czytamy w oświadczeniu Egipskiej Federacji Izb Turystycznych.

Do hotelu weszła prokuratura, która postawiła zarzuty zastępcy dyrektora ds. żywności i napojów, specjaliście ds. jakości i szefowi kuchni. Pracownicy w ciągu najbliższych dni złożą zeznania w sprawie. Jak na razie zaprzeczyli oskarżeniom, że intencjonalnie narazili życie gości hotelowych.

Hotel został zamknięty, a dyrektor zawieszony, cofnięto mu także pozwolenie na pracę.

Źródło: AP, euronews.com

Zakopane. Widok z lotu ptaka44 tys. zł za metr kwadratowy mieszkania. "Mamy w Zakopanem Amerykę"

Więcej o: