Chorwaci mają dość "klapkowiczów" w górach. Walczą z nimi w zabawny sposób

W Chorwacji postanowiono walczyć z turystami, którzy chodzą po górach w klapkach. W tym celu na szlaku górskim postawiono znak, który zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. Jest to przekreślony klapek - nie w formie grafiki, ale "trójwymiarowej" - to prawdziwy but przyczepiony do tablicy, co czyni znak o wiele bardziej wymownym niż jakiekolwiek słowa.
Zobacz wideo

Na pewno każdemu z was chociaż raz w życiu zdarzyło się spotkać na szlaku górskim nieodpowiedzialnego turystę w klapkach. Niestety taki widok nie należy w Polsce do rzadkości. Jak się okazuje, z podobnym problemem borykają się również Chorwaci. Oni postanowili z tym walczyć. I robią to w bardzo zabawny sposób.

Chorwacka służba ratownictwa górskiego udostępniła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z jednego ze szlaków górskich. Uwagę zwraca znak, do którego przyklejony jest przekreślony klapek. Taki obraz zdecydowanie bardziej zapada w pamięci niż zakaz słowny. Ponadto przemawia do każdego, bez względu na barierę językową.

Drodzy turyści. Wiemy, że nie znacie języka chorwackiego. Prosimy, abyście podczas chodzenia po chorwackich górach, zastosowali się do tego oczywistego znaku, który nie potrzebuje żadnego dodatkowego tłumaczenia

- czytamy w opisie do zdjęcia.

Internauci nie mogli przejść obojętnie wobec wpisu chorwackiej służby ratownictwa górskiego. Takie humorystyczne rozwiązanie bardzo przypadło im do gustu, o czym mogą świadczyć liczne pochlebne komentarze pod postem. Wpis ten robi furorę w sieci i został już udostępniony ponad dwa tysiące razy.

Świetny ten znak
Nie potrzeba słów

Myślicie, że taki znak skutecznie zniechęci turystów do chodzenia po górach w klapkach?

Więcej o: