Chorwaci mają dość "klapkowiczów" w górach. Walczą z nimi w zabawny sposób

W Chorwacji postanowiono walczyć z turystami, którzy chodzą po górach w klapkach. W tym celu na szlaku górskim postawiono znak, który zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. Jest to przekreślony klapek - nie w formie grafiki, ale "trójwymiarowej" - to prawdziwy but przyczepiony do tablicy, co czyni znak o wiele bardziej wymownym niż jakiekolwiek słowa.
Zobacz wideo

Na pewno każdemu z was chociaż raz w życiu zdarzyło się spotkać na szlaku górskim nieodpowiedzialnego turystę w klapkach. Niestety taki widok nie należy w Polsce do rzadkości. Jak się okazuje, z podobnym problemem borykają się również Chorwaci. Oni postanowili z tym walczyć. I robią to w bardzo zabawny sposób.

Chorwacka służba ratownictwa górskiego udostępniła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z jednego ze szlaków górskich. Uwagę zwraca znak, do którego przyklejony jest przekreślony klapek. Taki obraz zdecydowanie bardziej zapada w pamięci niż zakaz słowny. Ponadto przemawia do każdego, bez względu na barierę językową.

Drodzy turyści. Wiemy, że nie znacie języka chorwackiego. Prosimy, abyście podczas chodzenia po chorwackich górach, zastosowali się do tego oczywistego znaku, który nie potrzebuje żadnego dodatkowego tłumaczenia

- czytamy w opisie do zdjęcia.

Internauci nie mogli przejść obojętnie wobec wpisu chorwackiej służby ratownictwa górskiego. Takie humorystyczne rozwiązanie bardzo przypadło im do gustu, o czym mogą świadczyć liczne pochlebne komentarze pod postem. Wpis ten robi furorę w sieci i został już udostępniony ponad dwa tysiące razy.

Świetny ten znak
Nie potrzeba słów

Myślicie, że taki znak skutecznie zniechęci turystów do chodzenia po górach w klapkach?

Komentarze (69)
Chorwaci mają dość "klapkowiczów" w górach. Walczą z nimi w zabawny sposób
Zaloguj się
 • alejagwiazd

  Oceniono 30 razy 14

  Jestesmy dumnym narodem z Polski. Jacys chorwaci nie beda nam rozkazywac czy mamy nosic klapki. Bo jak nie to sie obrazimy, wyjdziemy i granice zadrutujemy.

 • torontto

  Oceniono 11 razy 11

  A moze to nie jest znak ostrzegawczy tylko zapasowy japonek, jesli sie komus zepsuje. Moze sie zdarzyc, pomimo ze to doskonale obuwie na chodzenie po gorach.

 • mare.com

  Oceniono 11 razy 9

  mnie sie marzy przyczepiony do tablicy parawan na 500km nadbałtyckich plaż

 • lilicziczi

  Oceniono 10 razy 8

  W ogóle klapki i japonki to obuwie na basen i plażę. Ludzie w klapkach/japonkach w centrum miasta wyglądają nieelegancko - na ulicę odpowiednie (i zdrowsze) są sandały, mokasyny, espadryle, a nie klapki czy japonki. Już nie mówię o jakichkolwiek wycieczkach, nie tylko w góry.

 • le5szek

  Oceniono 24 razy 8

  Chodzę po górach w klapkach, chodził mój dziad, i wnuki będą. Janusz z Wolski.

 • natter2

  Oceniono 9 razy 5

  "Na pewno każdemu z was chociaż raz w życiu zdarzyło się spotkać na szlaku górskim nieodpowiedzialnego turystę w klapkach."
  Nie, nie zdarzyło mi się. I co teraz?

 • mawik_net

  Oceniono 4 razy 4

  I co ktoś zawrócił?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX