Przeszklone kapsuły, które wiszą na stromych skałach. Ta oferta Airbnb zapiera dech w piersiach

"Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by spędzić noc w gnieździe kondora?" - pytają właściciele górskich apartamentów. Jeżeli tak, to ta oferta na Airbnb powinna cię zainteresować.
Zobacz wideo

Przezroczyste kapsuły do spania znajdują się w niezwykłym miejscu - w Świętej Dolinie Inków w peruwiańskich Andach, 400 metrów nad ziemią. Żeby dostać się do tego apartamentu, należy najpierw wspiąć się po zboczu lub przejść wyznaczonym szlakiem. Jedna noc w tym miejscu spełni marzenia wszystkich tych, którzy uwielbiają spektakularne krajobrazy. Pakiety, dostępne na stronie Natura Vive, obejmują śniadanie i kolację z winem, transport z Cuzco i profesjonalnych, dwujęzycznych przewodników.

Niesamowite apartamenty w Świętej Dolinie InkówNiesamowite apartamenty w Świętej Dolinie Inków for. Natura Vive

Skylodge Natura Vive składa się z trzech kapsułkowych apartamentów. Każdy apartament został wykonany ręcznie z aluminium i odpornego na warunki pogodowe poliwęglanu. W kapsule znajdują się cztery łóżka, jadalnia i łazienka. Skylodge wyposażony jest także w pełne oświetlenie zasilane panelami słonecznymi.

Kapsułowy apartament w środkuKapsułowy apartament w środku fot. Nature Vive

Nie da się ukryć, że widok jest nieziemski. Na stronie Natura Vive czytamy również, że czasem do pokoi zaglądają kondory, ale spokojnie można się przed ciekawskimi gośćmi zasłonić. 

Najbliższy wolny termin dopiero za kilka miesięcy 

Oferta dostępna jest również na platformie Airbnb, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością. W chwili, gdy pisaliśmy ten tekst, najbliższym możliwym terminem do zarezerwowania był sierpień tego roku. Co świadczy o tym, że miejsce jest oblegane przez turystów z całego świata. 

Ile kosztuje noc w kapsule? Sporo, bo ponad 2000 zł od osoby, ale nawet to nie odstrasza potencjalnych gości. W cenie jest całodobowa opieka przewodników (oczywiście śpią oni w innej kapsule), transport z lotniska, przekąski, kolacja i śniadanie oraz sprzęt, który pomaga w wejściu na górę. Rezerwacji trzeba dokonać na minimum jedną noc. 

Przeszklony apartament nie jest jednak dla wszystkich. Na stronie Natura Vive widnieje informacja, że jest on przeznaczony dla osób od 18. roku życia.

Widok z kapsułowego apartamentu jest bajecznyWidok z kapsułowego apartamentu jest bajeczny fot. Nature Vive

Komentarze (16)
Przeszklone kapsuły, które wiszą na stromych skałach. Ta oferta Airbnb zapiera dech w piersiach
Zaloguj się
 • aventurero

  Oceniono 17 razy 15

  Mieszkam w Peru i wiele osób już mi dziękowało, że je uchroniłem przed noclegiem w tym miejscu. Żadna rewelacja i zwykła strata pieniędzy. Kondory to tam zaglądają tylko na filmach, pod spodem jest ruchliwa droga do Ollantaytambo, Święta Dolina jest położona z północy na południe, więc ani wschodu, ani zachodu słońca nie uświadczysz, a sam widok taki sobie... W punktach widokowych w okolicy możecie się zatrzymać gdzie chcecie i widoki podobne. Szacunek za pomysł, bo ktoś wie jak robić pieniądze, ale to wszystko. Samych atrakcji i noclegów o wiele lepszych znajdziecie w okolicy sporo, a Peru jest piękne i warte każdych pieniędzy. Są w Peru nasi przewodnicy, więc nie brać wycieczki z biura podróży, tylko jechać do Polaków którzy są na miejscu!

 • sztucznypolak

  Oceniono 14 razy 10

  "Rezerwacji trzeba dokonać na minimum jedną noc."
  A myslalem ze mozna tez na godziny.

 • kozieradka2012

  Oceniono 11 razy 9

  Kolejny pejzaż obsrany "małą architekturą".

 • glunek

  Oceniono 5 razy 5

  Zawsze mozna odejsc z hukiem

 • dobrakobra

  0

  Bardzo uatrakcyjnili krajobraz :/
  Człowiek to jednak wszystko potrafi sp.. dla kasy

 • aietes

  Oceniono 1 raz -1

  można wynająć zamiast wycieczki do Medjugorie za 13 emeryturę.

 • firewalk

  Oceniono 3 razy -3

  kurde ...fajne , sram na kondo(R)ny , widok mła siem podoba , chyba fundne mla & kobicie takie dodatkowe atrakcje urlopowe w tym roku, mial byc Meksyk i Dominikana i 2 mce w Am/Pld. Bedzie jeszcze Peru

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX