Przeszklone kapsuły, które wiszą na stromych skałach. Ta oferta Airbnb zapiera dech w piersiach

"Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by spędzić noc w gnieździe kondora?" - pytają właściciele górskich apartamentów. Jeżeli tak, to ta oferta na Airbnb powinna cię zainteresować.
Zobacz wideo

Przezroczyste kapsuły do spania znajdują się w niezwykłym miejscu - w Świętej Dolinie Inków w peruwiańskich Andach, 400 metrów nad ziemią. Żeby dostać się do tego apartamentu, należy najpierw wspiąć się po zboczu lub przejść wyznaczonym szlakiem. Jedna noc w tym miejscu spełni marzenia wszystkich tych, którzy uwielbiają spektakularne krajobrazy. Pakiety, dostępne na stronie Natura Vive, obejmują śniadanie i kolację z winem, transport z Cuzco i profesjonalnych, dwujęzycznych przewodników.

Niesamowite apartamenty w Świętej Dolinie InkówNiesamowite apartamenty w Świętej Dolinie Inków for. Natura Vive

Skylodge Natura Vive składa się z trzech kapsułkowych apartamentów. Każdy apartament został wykonany ręcznie z aluminium i odpornego na warunki pogodowe poliwęglanu. W kapsule znajdują się cztery łóżka, jadalnia i łazienka. Skylodge wyposażony jest także w pełne oświetlenie zasilane panelami słonecznymi.

Kapsułowy apartament w środkuKapsułowy apartament w środku fot. Nature Vive

Nie da się ukryć, że widok jest nieziemski. Na stronie Natura Vive czytamy również, że czasem do pokoi zaglądają kondory, ale spokojnie można się przed ciekawskimi gośćmi zasłonić. 

Najbliższy wolny termin dopiero za kilka miesięcy 

Oferta dostępna jest również na platformie Airbnb, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością. W chwili, gdy pisaliśmy ten tekst, najbliższym możliwym terminem do zarezerwowania był sierpień tego roku. Co świadczy o tym, że miejsce jest oblegane przez turystów z całego świata. 

Ile kosztuje noc w kapsule? Sporo, bo ponad 2000 zł od osoby, ale nawet to nie odstrasza potencjalnych gości. W cenie jest całodobowa opieka przewodników (oczywiście śpią oni w innej kapsule), transport z lotniska, przekąski, kolacja i śniadanie oraz sprzęt, który pomaga w wejściu na górę. Rezerwacji trzeba dokonać na minimum jedną noc. 

Przeszklony apartament nie jest jednak dla wszystkich. Na stronie Natura Vive widnieje informacja, że jest on przeznaczony dla osób od 18. roku życia.

Widok z kapsułowego apartamentu jest bajecznyWidok z kapsułowego apartamentu jest bajeczny fot. Nature Vive

Więcej o: