Wakacje 2019 za mniej niż 2000 zł. Turcja, Bułgaria czy Chorwacja? Wybieramy najlepsze oferty!

Szukasz niedrogich wakacji w jednym z najpopularniejszych ciepłych krajów? Już teraz możesz wykupić wczasy za mniej niż 2000 zł. Specjalnie dla ciebie wybraliśmy najciekawsze oferty wakacji w Turcji, Bułgarii i Chorwacji. Wybierz najlepszą opcję dla siebie, znajdź termin i przygotuj się do wymarzonych wakacji już teraz!
Wakacje w Turcji za mniej niż 2000 zł Wakacje w Turcji za mniej niż 2000 zł / fot. Rainbow

Malownicza Turcja

Turcja to nieustannie popularny wakacyjny kierunek, który ma nam wiele do zaoferowania. Najczęściej znajdziemy wycieczki kierujące nas na Riwierę Turecką albo do Turcji Egejskiej. Oba te iezwykle malownicze kierunki oczarowują nas widokami. 

Riwiera Turecka to piaszczyste i szerokie plaże, zielone góry oraz miasta tętniące życiem. Jedno z najpopularniejszych miast w tej części Turcji to Ölüdeniz, gdzie znajduje się najpiękniejsza plaża kraju zwana Niebieską Laguną. Inne miasta, które warto zobaczyć, to stolica riwiery Antalya, portowe miasto Side oraz historyczne miasto Myra. Warto też udać się wynajętą łódką do atrakcyjnych turystycznie jaskiń Piratów lub Kochanków. 

Turcja Egejska to część kraju w której znajduje się popularne Bodrum. Będzie więc świetna okazja do zwiedzenia tego miasta. W tej cześci Turcji jest więcej zabytków i miast oferujących nocne życie. Nie zabraknie tutaj także pięknych, często dzikich plaż - szczególnie w okolicach półwyspu Biga. Çesme i Alaçat zaś to mekka miłośników windsurfingu. Centralna Turcja Egejska oferuje zwiedzanie winnic i podziwianie pięknych krajobrazów. Jednym słowem - dla każdego coś dobrego! 

Poniżej znajdziesz oferty wakacji w Turcji w cenach mniejszych niż 2000 zł. Większość posiada opcję All Inclusive! 

Wakacje w Bułgarii za mniej niż 2000 zł Wakacje w Bułgarii za mniej niż 2000 zł / fot. Rainbow

Słoneczna Bułgaria

Szukając tanich wakacji w Bułgarii natkniemy się przede wszystkim na dwie propozycje: Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. To najpopularniejsze miejsca, chętnie odwiedzane przez turystów w każdym sezonie. 

Słoneczny Brzeg to miejsce uznawane za perełkę Bułgarskiej Riwiery. Znajduje się niedaleko miasta Nessebar. Jest tam duża, piaszczysta plaża osłonięta malowniczymi wydmami. W tym regionie znajdują się też dwa parki wodne oraz wiele atrakcji dla dzieci, co czyni to miejsce idealną opcją na rodzinne wakacje. W Słonecznym Brzegu odnajdziemy też wiele tawern, regionalnych sklepików, pubów oraz dyskotek. Warto też zajrzeć do miasta Nessebar. Jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Polecamy też odwiedzić Sezopol z piękną starówką oraz czwarte co to wielkości miasto w Bułgarii - Burgas, będące kopalnią wiedzy historycznej i zabytków. 

Złote Piaski - nazwa rejonu wzięła się od znanej legendy mówiącej, że w tym miejscu piraci ukryli swój skarb, który rzekomo zamienił się z czasem w piasek. Nic więc dziwnego, że miejsce to jest tak piękne i popularne. Oferuje nam piaszczyste plaże, atrakcje dla fanów aktywnego wypoczynku, bogate życie nocne, puby, dyskoteki, sklepy i tawerny. To prawdziwe centrum relaksu i rozrywki. Fanom ciszy i spokoju polecamy szczególnie kurort St. Konstantin i Elena oferujący możliwość skorzystania z kąpieli w wodzie ze źródeł mineralnych, zabiegi SPA i kojący klimat. W tym rejonie warto też zwiedzić Warnę - największy port w Bułgarii oraz białe miasteczko Bałczik. 

Poniżej znajdziesz oferty wakacji w Bułgarii za mniej niż 2000 zł. Również All Inclusive. 

Wakacje w Chorwacji za mniej niż 2000 zł Wakacje w Chorwacji za mniej niż 2000 zł / fot. Rainbow

Zachwycająca Chorwacja

Chorwacja to kierunek, o którym marzy wiele osób. To zielone miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Tańsze oferty wakacji w tym kraju znajdziemy między innymi w regionie Riwiera Kaštelańska leżącym między Trogirem a Splitem. Okolica ta znana jest z 17 zamków pochodzących z XVI w. Riwiera oferuje liczne plaże - zarówno piaszczyste, jak i kamienne. Będąc tu, warto skoczyć do popularnego Splitu, by móc podziwiać unikatowe, starożytne budynki, rozkoszować się tradycyjną chorwacką kuchnią oraz zażyć kąpieli w pobliskich kąpieliskach. Jest to także centrum nocnego życia. Oprócz Splitu ciekawym miejscem do zobaczenia jest wyspa Ciovo z przepięknymi, malowniczymi zatoczkami oraz spokojnymi, zazwyczaj dzikimi, plażami. 

Innym popularnym i niedrogim rejonem jest Korcula, czyli przepiękne miasto i wyspa znajdujące się na półwyspie Pelješac. Nazywane jest małym Dubrovnikiem. Możemy tutaj zwiedzić przepiękną starówkę z widokiem na port. Do najważniejszych zabytków miasta należy katedra św. Marka oraz muzeum Marco Polo. Miasto charakteryzuje się uroczymi, wąskimi uliczkami, charakterystycznymi dla większości chorwackich miast. Usiane są kawiarniami, pubami i malutkimi restauracjami oraz sklepami z pamiątkami. W poszukiwaniu pięknych plaż warto się udać na wyspę o tej samej nazwie. 

Poniżej znajdziesz najciekawsze oferty wakacji w Chorwacji w cenach niższych niż 2000 zł!