To prawdopodobnie najmniejszy apartament do wynajęcia na świecie. Znajduje się w Krakowie

W centrum Krakowa znajduje się w pełni wyposażony apartament, który zaskakuje swoim metrażem, bo ma zaledwie dwa i pół metra kwadratowego powierzchni. Jak to możliwe, że można tam mieszkać?

Mieszkanie znajduje się przy ul. Gancarskiej 8 w Krakowie. Projekt jest o tyle nietypowy, że zajmuje zaledwie dwa i pół metra kwadratowego. Filip Różański z firmy Yourplace.pl, gdzie można zarezerwować apartament, w rozmowie z serwisem LifeinKrakow.pl tłumaczy, skąd pomysł na tak mały lokal. Okazało, że podczas remontu kamienicy, przeznaczonej pod wynajem krótkoterminowy, znaleziono pomieszczenie, w którym wcześniej mieszkała służba. 

Zainteresowanie apartamentem jest naprawdę ogromne, czego nie spodziewali się nawet właściciele. "Byliśmy pełni obaw, jak przyjmie się nasz 2,5-metrowy lokal tym bardziej, że już od początku pomysł wydawał się z kosmosu. Architekt, dostając zlecenie, aż zaniemówił ze zdziwienia. Popularność apartamentu przerosła nasze oczekiwania. Klienci dokonują rezerwacji z dużym, niekiedy kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niektórzy wynajmują go z ciekawości, inni, żeby sprawdzić, czy dadzą radę, ale przeważają ci, którzy są fanami minimalizmu" - mówi Różański dla LifeinKrakow.pl.

Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie'

Okazuje się, że niektórzy goście dokonali rezerwacji apartamentu już na 2020 rok, o czym opowiada nam pani Magdalena Gongolewska, menadżerka portalu rezerwacyjnego. 

W tygodniu jest większa szansa na zarezerwowanie go last minute, aczkolwiek im bliżej wysokiego sezonu, tym będzie to trudniejsze. Oczywiście mamy kilku fanów tego miejsca. Mają rezerwacje zrobione z dużym wyprzedzeniem, nawet na 2020 rok. Niektórzy przyjeżdżają minimum raz w miesiącu na 2-3 dni. 

Co znajduje się w najmniejszym apartamencie świata? 

Ze strony Yourplace.pl dowiadujemy się, że mikromieszkanie ma podstawowe wyposażenie, ale w wersji mini. Jest kuchnia, w której znajdują się: aneks, lodówka, czajnik elektryczny, naczynia, sztućce, szklanki. W łazience jest prysznic, toaleta i suszarka do włosów. W części sypialnej, na antresoli, stoi całkiem spore łóżko. Poza tym dodatkowym udogodnieniem jest bezpłatne Wi-Fi. Czy są tam jakieś minusy? Może się nim okazać brak okna. Jedynym źródłem naturalnego światła w pomieszczeniu są mleczne przeszklenia w suficie. 

Zapytaliśmy menadżerkę portalu Yourplace.pl, Magdalenę Gongolewską, o to, jak goście reagują na apartament w rozmiarze XXS.

Najczęściej są zachwyceni tym, jak to jest wszystko rozplanowane i tym, że apartament jest, mimo swojego rozmiaru, funkcjonalny. Zwracają również uwagę na wystrój apartament - przestrzenna fototapeta z plażą i palmami naprawdę działa na zmysły

- zdradza w rozmowie z nami. 

Jeżeli sami chcielibyście przekonać się, jak to jest mieszkać w dwuipółmetrowym apartamencie, rezerwacji możecie dokonać tutaj. Ceny zaczynają się od 79 złotych.

Więcej o: