Londyn - Atrakcje: poznaj ciekawe miejsca

Londyn to jedno z najciekawszych miejsc świata. To położone nad Tamizą miasto jest marzeniem podróżniczym wielu osób. Jakie ciekawe miejsca powinniśmy zobaczyć w trakcie takiej wycieczki? Poznaj najlepsze londyńskie atrakcje!

Londyn: atrakcje - London Eye

London Eye to popularne koło obserwacyjne w formie diabelskiego młyna. Jego wysokość wynosi aż 135 m! Znajdują się tam 32 kapsuły pasażerskie, a pełny obrót koła wynosi około 30 minut. Dzięki tej atrakcji możemy zobaczyć Londyn z lotu ptaka.

Londyn: atrakcje - Tower of London

To obowiązkowy punkt w trakcie naszej wycieczki - Tower of London uznawane jest za najważniejsze miejsce w mieście. Ta słynna budowla pałacowa i obronna monarchów Anglii została wzniesiona jeszcze w 1078 roku. Co ciekawe, przez wiele lat pełniła także funkcję więzienia, które zasłynęło z tego, że nie da się z niego uciec (wejście znajdowała się zaraz nad wodą). Jego najbardziej znani więźniowie to m.in. Anna Boleyn, Thomas More, Rudolf Hess.

W trakcie wizyty w Tower of London poleca się zarówno spacer na zewnątrz, jak i zwiedzanie budowli w środku - znajduje się tu słynna komnata z klejnotami królewskimi, która robi ogromne wrażenie na odwiedzających ją turystach.

Uwaga! Zdecydowanie lepiej jest odwiedzić to miejsce w godzinach porannych - dzięki temu być może uda nam się uniknąć tłumów turystów.

Praga: Atrakcje - co warto zobaczyć i zwiedzić?

Londyn: atrakcje - Muzeum Brytyjskie

Muzeum Brytyjskie to prawdziwe bogactwo niezwykłych eksponatów. Przez wielu uznawane wręcz za najciekawsze muzeum w Londynie.  Podobno jedna wizyta nie wystarcza, by zwiedzić je w całości.

Miejsce to polecane jest w szczególności dla pasjonatów starożytności - znajdują się tu sale poświęcone Rzymowi, Grecji i Egiptowi.

Inne słynne muzea, które powinniśmy uwzględnić w swoim planie wycieczki po mieście to National Gallery, Muzeum Wiktorii i Alberta oraz Muzeum Historii naturalnej.

Korfu - grecka wyspa, która zachwyciła (nawet) Homera

Londyn: atrakcje - Big Ben

To rozpoznawalny na całym świecie najważniejszy symbol miasta. Większość z nas pamięta go jeszcze z czasów dzieciństwa z pierwszych podręczników języka angielskiego. Będąc w Londynie, trudno więc pominąć taką atrakcję. Widać ją prawie z każdego miejsca w mieście, dlatego dotarcie tam nie powinno sprawić nam większych problemów.

Big Ben jest słynną wieżą zegarową, która pochodzi z XIX wieku. W 2009 roku odbyły się obchody jej 150-lecia. Skąd ta nazwa? Mimo że nie jest to najstarsza budowla w mieście, nie udało się ostatecznie ustalić tej genezy. Jedna z wersji mówi, że "Big Ben" to nawiązanie do popularnego boksera wagi ciężkiej Benjamina Caunta.

Gdzie warto pojechać na weekend w 2016?

Londyn: atrakcje - Hyde Park

Słynny londyński Hyde Park jest jednym z kilku londyńskich parków królewskich. Od XIX wieku to popularne miejsce imprez kulturalnych i spotkań towarzyskich. Co ciekawe, większość tamtejszych obiektów architektonicznych została zaprojektowana jeszcze w latach 20. XIX wieku.

To doskonałe miejsce do odpoczynku - mimo że nie opuszczamy miasta, możemy na jakiś czas schronić się przed londyńskim hałasem. Hyde Park jest duży i bardzo zadbany - warto wybrać się tam chociażby po to, aby zobaczyć przepiękną roślinność.

Warto wspomnieć także o słynnym Speaker's Corner. To miejsce przemówień i debat, które z biegiem lat stało się symbolem wolności słowa i przekonań. to jemu właśnie Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie.

Pudełko po tik-takach i czepek pod prysznic? To się może przydać! Parę patentów na szybkie pakowanie [WIDEO]

Więcej o: