Gdzie warto pojechać na weekend w 2016?

Potrzebujesz relaksu, a do twojego urlopu pozostało jeszcze wiele czasu? Weekendowy wyjazd jest doskonałą okazją do odpoczynku. Dzięki temu w poniedziałek wrócisz do pracy w lepszej formie. Gzie wybrać się na weekend? Sprawdź nasze propozycje!
Gdańsk Gdańsk shutterstock

Gdzie na weekend?

Potrzebujesz relaksu, a do twojego urlopu pozostało jeszcze wiele czasu? Weekendowy wyjazd jest doskonałą okazją do odpoczynku. Dzięki temu w poniedziałek wrócisz do pracy w lepszej formie.

Wyjazd do lubianego przez nas miejsca może okazać się znakomitym zastrzykiem energii i optymizmu. Czasami jednak warto wybrać się do nieznanej nam miejscowości. Jak dokonać wyboru? Nasz kraj jest bogaty w atrakcje - w każdej jego części znajdziemy ciekawe miejsca.

Przed wyjazdem warto przeczytać coś na temat historii i atrakcji znajdujących się w danej miejscowości. Dzięki temu podejdziemy do wszystkiego z większą ciekawością. Jednak jeśli bardzo potrzebujemy odpoczynku, nie musimy koncentrować się tylko i wyłącznie na zwiedzaniu. O wiele bardziej potrzeba nam długich, swobodnych spacerów.

Jedną z najważniejszych kwestii w trakcie takiego wyjazdu jest zakwaterowanie. Często, gdy nie chcemy wydawać na to zbyt dużych sum decydujemy się na tanie hostele. Jednak taki wybór wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli zostaniemy zakwaterowani w ośmioosobowym pokoju, nie wiemy kto będzie naszym współlokatorem. Wówczas nasi współlokatorzy mogą okazać się najbardziej męczącym elementem wyjazdu.

Jeśli masz taką możliwość, poproś o wolne w pracy już w piątek. Może uda ci się wyjechać już w czwartek po południu? Im dłuższy odpoczynek tym lepiej!

Gdzie na weekend? Zobacz galerię z najciekawszymi miejscami w Polsce.

Co spakować na wakacje i wyjazd?

Co można zabrać do samolotu?

Polska Wrocław. Plac Solny we Wrocławiu / shutterstock Polska Wrocław. Plac Solny we Wrocławiu / shutterstock Polska Wrocław. Plac Solny we Wrocławiu / shutterstock

Gdzie na weekend? Wrocław

Wrocław przyciąga turystów przez cały rok. I trudno się temu dziwić, gdyż w tym mieście nie sposób się nudzić. W trakcie wyjazdu obowiązkowo należy zwiedzić tamtejszy rynek oraz słynne zoo.

Wrocław na weekend [noclegi, jedzenie, dojazd]

Wrocław: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić?

Giżycko / shutterstock Giżycko / shutterstock Giżycko / shutterstock

Gdzie na weekend? Giżycko

Marzą ci się Mazury? Możesz wybrać się tam także poza sezonem letnim - w tamtejszych miejscowościach turystycznych doskonała atmosfera panuje przez cały rok. Jednym z najbardziej lubianych mazurskich miast jest Giżycko. Znajdują się tu trzy znane jeziora - Niegocin, Kisajno i Tajty.

Suwalski Park Krajobrazowy / shutterstock Suwalski Park Krajobrazowy / shutterstock Suwalski Park Krajobrazowy / shutterstock

Gdzie na weekend? Suwałki

Jadąc do Suwałk warto przede wszystkim zwiedzić Suwalski Park Krajobrazowy. Ten rejon Polski charakteryzują malownicze jeziora, lasy i góry. Ciekawostką przyrodniczą są tamtejsze głazy narzutowe.

Gdańsk/ Fot. Shutterstock Gdańsk/ Fot. Shutterstock Gdańsk/ Fot. Shutterstock

Gdzie na weekend? Gdańsk

Gdańsk to opcja dla tych, którym marzą się długie spacery brzegiem morza. Idąc plażą Jelitkowo możemy dojść aż do Sopotu. Jednak musimy uważać na pogodę. Wiatry nad morzem bywają czasami naprawdę dokuczliwe.

Gdańsk na weekend [noclegi, jedzenie, dojazd]

Poznań. Warto polecić, bo Poznań to miasto, które ma swoją odmienną tożsamość. Poznaniacy mówią inaczej, czas odmierzają im dwa trykające koziołki, a ze zwykłych ziemniaków potrafią wyczarować kulinarne cuda. Poznań to wartościowe zabytki, przypominające historię Wielkopolski, a także nowoczesne centra handlowe i kulturalne, jak Stary Browar. Poznań. Warto polecić, bo Poznań to miasto, które ma swoją odmienną tożsamość. Poznaniacy mówią inaczej, czas odmierzają im dwa trykające koziołki, a ze zwykłych ziemniaków potrafią wyczarować kulinarne cuda. Poznań to wartościowe zabytki, przypominające historię Wielkopolski, a także nowoczesne centra handlowe i kulturalne, jak Stary Browar. Poznań/Fot. Shutterstock

Gdzie na weekend? Poznań

Poznań to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast. W trakcie wyjazdu obowiązkowo należy zwiedzić tamtejszy rynek oraz wybrać się nad jezioro Malta.

Świątynia Wang, Karpacz. średniowieczny kościół ewangelicki znany powszechnie jako Świątynia Wang został przeniesiony do Karpacza z norweskiej miejscowości Vang. Oficjalnie nazywa się ją Kościołem Górskim Naszego Zbawiciela.
Świątynia Wang, Karpacz. średniowieczny kościół ewangelicki znany powszechnie jako Świątynia Wang został przeniesiony do Karpacza z norweskiej miejscowości Vang. Oficjalnie nazywa się ją Kościołem Górskim Naszego Zbawiciela. Świątynia Wang, Karpacz / shutterstock

Gdzie na weekend? Karpacz

A może potrzeba nam górskiego powietrza? Możemy wówczas wybrać się w Karkonosze. W tamtych rejonach doskonałą bazą wypadową jest Karpacz.

bukowina tatrzańska bukowina tatrzańska FOT. ADAM GOLEC / Agencja Wyborcza.pl

Gdzie na weekend? Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest jedną z najbardziej lubianych miejscowości w polskich Tatrach. To dobre miejsce dla osób, które chciałyby uniknąć zamieszania i gwaru, który zazwyczaj panuje w Zakopanem.

Więcej o: