Mikołaj cierpi na bardzo rzadką chorobę. Pomóżmy mu wspólnie pierwszy raz polecieć samolotem

12-letni Mikołaj, który choruje na Zespół Pradera-Williego, ma rzadko spotykane marzenie, jakim jest wycieczka do Londynu, koniecznie samolotem. Z prośbą o pomoc w zbiórce zwróciła się wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie.

Mikołaj gra na akordeonie, trenuje judo, jeździ konno, a każdy poranek traktuje jako zaproszenie do zaznania nowych emocji i wzruszeń. Choruje na Zespół Pradera-Williego. U osób dotkniętych tym genetycznym schorzeniem występuje uszkodzony ośrodek sytości.

Chory odczuwa głód bez względu na to, ile zjadł. Stale musi być kontrolowany przez osobę z zewnątrz, odżywiać się według stworzonej specjalnie dla niego diety. Jest to jedyny sposób na uniknięcie otyłości, mającej fatalne konsekwencje dla zdrowia i wyglądu.

Chłopiec ma marzenie, jakim jest wycieczka do Londynu, koniecznie samolotem. Mikołaj, dzięki książkom i telewizji, ma olbrzymią wiedzę na temat Wielkiej Brytanii. Bardzo chciałby spotkać się w Londynie ze swoim dawnym nauczycielem języka angielskiego, który wyjechał, a chłopiec marzy o tym, aby go zobaczyć i z nim porozmawiać. Marzenie o wyjeździe do Londynu pokazuje, jak wielką moc ma przyjaźń.

Na portalu siepomaga.pl zbierane są obecnie pieniądze na spełnienie tego marzenia. Jeżeli chcielibyście pomóc w realizacji wyjazdu Mikołaja, zapraszamy was serdecznie do odwiedzenia strony siepomaga.pl/wyjazd-mikolaja i wsparcia finansowego, potrzebnego aby jego marzenie stało się rzeczywistością.