Wyspa o zapachu eukaliptusa i egzotycznych kwiatów. Jest przyjazna nie tylko dla nosa, ale i portfela

Wybór idealnego miejsca na urlop to wcale nie taka prosta sprawa! Dla wielu Polaków, oprócz wyjątkowych krajobrazów, liczą się przede wszystkim ceny i przyjemna pogoda. Być może warto wybrać się więc na "wsypę wiecznej wiosny"? Poznajcie Maderę.

Madera to jedna z portugalskich wysp położona na Oceanie Atlantyckim, która ze względu na dobrą pogodę i łagodny klimat została okrzyknięta "wyspą wiecznej wiosny". Jest to więc znakomite miejsce dla osób, które nie lubią mrozów ani zbytnich upałów. Zimą termometry wskazują tu od 16 do nawet 19 stopni, z kolei latem około 24 stopnie. Jednak to niejedyne atuty tego niezwykłego kierunku. 

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wypoczynek na wyspie wiecznej wiosny

Piękno Madery docenili m.in. dziennikarze serwisu tygodnik.interia.pl. W trakcie podróży zachwyciła ich wszechobecna zieleń, błękit oceanu, plantacje bananów, a także... ceny podobne do tych w Polsce. Trzeba przyznać, że ten ostatni argument jest niezwykle zachęcający dla osób planujących budżetowe wakacje.

Autorzy artykułu postanowili sprawdzić m.in. jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na wyspie - las Fanal. Choć jest on niewątpliwie magnesem na turystów, to teren ten jest na tyle rozległy, że każdy może znaleźć skrawek dla siebie. Czekają tu majestatyczne stare drzewa, tereny zielone i pasące się w oddali stado dzikich krów. 

Kiedy przechodzimy nieopodal nich, dostrzegamy, że zwierzęta wcale nie reagują na turystów, najwyraźniej są przyzwyczajone do dzielenia z nimi tego idyllicznego obszaru

- czytamy w artykule Interii. 

Słodki zapach i niepowtarzalne widoki

Jak się okazuje, Madera zachwyca nie tylko spokojem i widokami, ale także oddziałuje na inne zmysły. Redaktorka Jolanta Kamińska przyznaje, że jej zdaniem wyspa pachnie słodką wonią egzotycznych kwiatów oraz eukaliptusów. Z kolei w pobliżu basenów naturalnych w Porto Moniz w powietrzu unosi się zapach wulkanicznych skał. 

Madera oferuje także miejsca jedyne w swoim rodzaju. Warto udać się do Seixal, gdzie oczom turystów ukazuje się wyjątkowa plaża z czarnym piaskiem, turkusową wodą i zielonymi klifami. Dech w piesiach zapiera także wodospad Welon Panny Młodej, który swoją nazwę zawdzięcza niezwykłemu kształtowi. 

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, jest to doskonały kierunek wakacji także z innego powodu. Turyści doceniają Maderę ze względu na bezpieczeństwo. Mieszkańcy są niezwykle uprzejmi, a przestępczość na wyspie praktycznie nie występuje. 

Więcej o: