Zagraniczni dziennikarze zauroczeni tym polskim miastem. "Najlepiej odwiedzić je kilka razy"

Polskie miasta często są doceniane w zagranicznych mediach. Dziennikarze zachwalają nasze wyjątkowe zabytki, architekturę, a także smaczną kuchnię. Tym razem ich uwagę przyciągnęło dość niepozorne, często pomijane przez nas miasto. Zobaczcie, czym urzeka Łódź.

Mark Gordon i David Harris to duet dziennikarzy z "The Jerusalem Post" prowadzących podcast Travel Edition Podcast. Mężczyźni odwiedzają coraz to nowe miejsca, a następnie dzielą się ze słuchaczami wrażeniami oraz ciekawostkami na ich temat. W połowie lutego wybrali się do Łodzi i sprawdzili, co polskie miasto ma do zaoferowania turystom

Zobacz wideo "Polski Manchester" i stolica filmu. Co zobaczyć w Łodzi?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Łódź zachwyciła zagranicznych dziennikarzy 

10 kwietnia na internetowym wydaniu dziennika pojawił się godzinny podcast na temat "polskiego Manchesteru". Jak przyznali dziennikarze, niemałe wyzwanie stanowiło dla nich... wymówienie nazwy miejscowości.

Jesteśmy tutaj, ale nie mamy pojęcia, jak wymówić nazwę miasta

- napisali na stronie. 

Mark i David opowiedzieli o ciekawych atrakcjach turystycznych, takich jak Manufaktura, Muzeum Fabryki z XIX-wiecznymi krosnami czy Pałac Izraela Poznańskiego - dzisiejsze Muzeum Miasta Łodzi. Duże wrażenie zrobiło na nich także Centralne Muzeum Włókiennictwa, dawna elektrociepłownia EC1 i znajdujące się w niej instytucje. 

Ludność żydowska i dziedzictwo filmowe w Łodzi

Dziennikarze nie zapomnieli również o historii miasta. Porozmawiali o dziejach ludności żydowskiej, a także o śladach, jakie po nich zostały - w końcu to właśnie tutaj w trakcie II wojny światowej niemal całkowicie eksterminowano społeczność liczącą 230 tys. osób. Turyści zainteresowani tym tematem powinni odwiedzić m.in. Cmentarz Żydowski.

Uwadze Marka i Davida nie umknęło także dziedzictwo filmowe "HollyŁodzi", czyli "jednej z największych mekk filmowych na świecie". Ich zdaniem warto wybrać się tu do Muzeum Kinematografii z oryginalnym fotoplastikonem lub do Alei Gwiazd zlokalizowanej przy ul. Piotrkowskiej.

Dziennikarze byli zachwyceni polskim miastem i przyznali, że jedna wizyta to zdecydowanie za mało. Jak wyznali na zakończenie: 

Czujemy, że złoty czas Łodzi dopiero nachodzi i najlepiej odwiedzić ją kilka razy. Jesteśmy przekonani, że za każdym razem odkryje się coś innego
Więcej o: