Weszli do tajemniczej studni w lesie. Pokazali, co zastali w środku. "W takiej jaskini jeszcze nie byłam"

Wyobraźcie sobie, że idziecie lasem i nagle widzicie pionową studnię z otwartym włazem. Co robicie? Tiktokerka i blogerka Karolina Tuszyńska nie miała wątpliwości. Wraz ze swoimi towarzyszami zeszła na dół i pokazała internautom tajemniczą jaskinię w województwie łódzkim.

Karolina Tuszyńska to pochodząca ze Śląska miłośniczka podróży, która od 2020 roku dzieli się swoją pasją na blogu o nazwie breaking.the.borders. Kobieta uwielbia odkrywać nowe miejsca, organizować piesze wędrówki i podejmować coraz to nowe wyzwania. Tym razem postanowiła odwiedzić intrygującą lokalizację zlokalizowaną w otulinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, a relacją z wizyty podzieliła się na TikToku

Zobacz wideo Akcja ratownicza w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Weszła do tajemniczej jaskini

Blogerka uwielbia odwiedzać jaskinie, jednak jak przyznała, w takiej jeszcze nie była. W jednym z najnowszych nagrań pokazała, jak wraz wchodzi do znajdującej się pośrodku lasu studni. Na początku obawiali się, czy metalowa drabina jest wystarczająco stabilna, ale po upewnieniu się, że jej wytrzymałość to 100 kg - ruszyli w dół. 

Praca zespołowa i jeden po drugim wchodzimy w otchłań ciemności

- słyszymy na filmie. 

Intrygujące miejsca na południu Polski - Jaskinia Ewy 

Jaskinia Ewy, bo o niej mowa, leży we wsi Draby w województwie łódzkim. Ma około ośmiu metrów długości, z kolei długość jej korytarzy liczy łącznie 55 metrów. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą z początku lat 70. ubiegłego wieku za sprawą geologa Adama Szynkiewicza, który nazwał ją na cześć swojej żony. To także wtedy na miejscu odnaleziono szczątki zwierząt z pilocenu.

Jaskinia została udostępniona do zwiedzania dla odwiedzających pod koniec lat 80, z kolei kilka lat później uznano ją za pomnik przyrody. Obecnie jej metalowe konstrukcje rdzewieją, a wnętrze zostało poważnie zdewastowane. Chociaż Karolina wybrała się tu na początku kwietnia 2023 roku, to komentujący przyznali, że miejsce już zostało zamknięte.  

Więcej o: