Poznaliśmy najpiękniejsze miejsca na ziemi w 2023 roku. Wśród nich znaleźli się także nasi sąsiedzi

Na świecie istnieje wiele miejsc, które zapierają dech w piersiach odwiedzającym. Wyróżniają się wspaniałą architekturą, krystaliczną wodą czy niezwykłą przyrodą. Choć wyłonienie najpiękniejszych kierunków to niemałe wyzwanie, to co roku podejmuje się go amerykański magazyn "TIME".

Już po raz kolejny "TIME" opublikował listę 50 najwspanialszych miejsc na świecie. Redaktorzy poprosili międzynarodową sieć korespondentów i współpracowników magazynu o nominacje kierunków oferujących nowe oraz ekscytujące doświadczenia. Na ich bazie powstała wyjątkowa lista, która może wam pomóc w wyborze idealnego celu podróży na wakacje.  

Zobacz wideo Ocean i surfing w Europie. Zdążysz nawet w długi weekend

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Oto najpiękniejsze miejsca na ziemi - Europa

Wśród 50 najwspanialszych miejsc świata znalazło się wiele europejskich kierunków. Jednym z nich jest francuski Dijon, czyli malownicze miasto położone w regionie Burgundia-Franche-Comté. Warto wybrać się tu nie tylko ze względu na naturę, średniowieczne i renesansowe budynki oraz pochodzącą stąd musztardę. Dodatkowo miejscowość zabierze wasze kubki smakowe w ekscytującą podróż!

Na liście znalazła się także mniej znana włoska wyspa - Pantelleria, która nazywana jest "Czarną Perłą Morza Śródziemnego". Czekają tu na was skaliste wybrzeża, krystalicznie czyste morze, wulkaniczne krajobrazy czy urokliwe domki. Teraz też łatwiej się tam dostać, dzięki uruchomieniu lotów z Rzymu i Mediolanu.

Zdaniem autorów na listach marzeń podróżniczych warto umieścić również rumuńską Timisoarę, albański Berat czy włoski Neapol. 

Niezwykła europejska wyspa 

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, do Niemiec należy kilka wysp - w tym ponad 800-letni Sylt. Leży on na Morzu Północnym i jest największy spośród Wysp Północnofryzyjskich. Dlaczego warto się tu wybrać?

Zdaniem "TIME" jest to "elegancka kryjówka na plaży", która pozwoli wam na relaks w otoczeniu wspaniałych widoków. Zachwycą was tu ruchome wydmy, malownicze klify czy pięknie położona latarnia morska w Hornum. Nie będą nudzić się tu także miłośnicy aktywnego wypoczynku. Wyspa jest idealna do uprawiania sportów wodnych. 

Więcej o: