Cztery miejsca, które sprawią, że zakochasz się w Bieszczadach! Atrakcje, szlaki i najpiękniejsze widoki

Polska obfituje w przyciągające oko atrakcje. Możemy podziwiać morze, zabytkowe budynki lub góry. Zapraszamy na niezapomnianą podróż w Bieszczady. Wymieniamy najciekawsze atrakcje i szlaki, które warto zwiedzić.

Więcej informacji znajduje się na stronie gazeta.pl.

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Zapewne kojarzycie z memów tekst o wyjeździe w Bieszczady. W tych górach rzeczywiście można odpocząć. To jednak nie są jedyne zalety tego regionu. Jakie atrakcje na nas tam czekają? Co możemy robić na rodzinnych wypadach?

Bieszczady - miejsce pełne magii

Góry to rejon, który przyciąga pięknymi widokami, czystym powietrzem i spokojem. Najbardziej popularne są Tatry, w których spotykamy wielu turystów. Jest jednak w naszym kraju rejon, położony niemalże na "odludziu". To ogromna zaleta Bieszczad. Zapewniają one spokój na łonie natury. Z każdego ich zakątka czuć i widać magię. Widoki zapierają dech w piersiach, a możliwość podziwiania dzieł przyrody rozkruszy nawet najbardziej lodowate serca. Czy można spędzać tam czas z dziećmi? Jak najbardziej!

Jaskinia Raj Najpiękniejsze miejsca w Polsce - co warto zobaczyć?

Bieszczady - przygotowanie do eksploracji

Każda wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim na początku warto porozmawiać z dziećmi o górach i o tym, jak należy się tam zachowywać. Na podróż dobrze jest wybrać się ze swoimi dobrymi znajomymi, dzięki czemu górskie wojaże będą obfitowały w nieustanną zabawę. Oprócz odpowiedniego ubioru ważne są również inne elementy wyposażenia. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w plecak z wodą i przekąską, latem obowiązkowo w krem z filtrem UV, a także krótkofalówki i... latarkę czołową. To sprawi, że dzieci będą miały okazję pobawić się w małych odkrywców. Nie zapomnijcie zapakować aparatu fotograficznego i plasterków. Pamiętajcie o bardzo ważnej zasadzie: jeśli przykleisz kolorowy plaster z postaciami z bajek na skaleczenie, to zranione miejsce mniej boli. 

Bieszczady (zdjęcie ilustracyjne) Trasy na narty biegowe - Bieszczady [najdłuższe, najciekawsze, dla początkujących]

Bieszczady - te miejsca was zaskoczą

Co w tych górach mogą zobaczyć wasze pociechy? Okazuje się, że takich atrakcji jest mnóstwo! Poznajcie kilka przepięknych miejsc, którymi zachwycą się wasi milusińscy:

  • Tarnica - To najwyższy szczyt w pasmie górskim. Może być okazją do sprawdzenia swoich sił. Dotrzeć na nią można poruszając się po niebieskim szlaku. Swoją wyprawę zacznijcie na Wołosatym. Po drodze zobaczycie dwa szczyty: Halicz oraz Rozsypaniec.
  • Park gwiezdnego nieba "Bieszczady" - Czy punkt widokowy może być atrakcją? Jeszcze jaką! Z niego można zobaczyć całą górską panoramę. Mało tego, dzieciaki będą miały okazję obserwować gwieździste niebo. Poszukajcie razem najbardziej znanych konstelacji i cieszcie się wspólnie spędzonym czasem. Wybierając się do parku gwiezdnego warto sprawdzić, kiedy odbywają się pokazy. Niestety zdarza się, że warunki atmosferyczne uniemożliwiają oglądanie nieba.
  • Zagroda pokazowa żubrów - W to miejsce najlepiej wybrać się z samego rana, bo już o godzinie 9 zwierzęta rozchodzą się po rezerwacie. Dobrą porą na odwiedziny są momenty karmienia żubrów. Śniadanie odbywa się przed 9 rano, później można obejrzeć te majestatyczne zwierzęta podczas obiadu - pełna rozpiska godzinowa dostępna jest na stronie Zagrody. Przydatna może okazać się lornetka, przez którą dzieci będą mogły obserwować wylegujące się w słońcu żubry.
  • Kolejka leśna - To coś dla wszystkich mikoli. Najmłodszym spodoba się możliwość jechania starą kolejką i podziwiania widoków. Podróż trwa dwie godziny i zapewnia mnóstwo wrażeń.

Podroze.gazeta.pl są dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: