Basen na dachu, spa i 40-metrowy wodospad. Nic dziwnego, że to "najlepsze lotnisko świata"[ZDJĘCIA]

Nikt z nas nie chciałby utknąć na lotnisku, ale jeżeli już, to tylko na tym. Najlepszym na świecie, czyli Port lotniczy Singapur-Changi. Dlaczego? Obejrzyjcie zdjęcia.

Według serwisu Air Help, na tytuł najlepszego lotniska na świecie zasłużył Port lotniczy Singapur-Changi. Rocznie obsługuje prawie 60 milionów pasażerów (dla porównania największy port lotniczy w Polsce, Lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, w 2016 roku obsłużyło niecałe 13 milionów podróżnych). 

ZOBACZ NIESAMOWITE ZDJĘCIA NAJLEPSZEGO LOTNISKA NA ŚWIECIE >>>

 

Jakie były kryteria ocen? Pod uwagę brana była liczba opóźnionych i anulowanych lotów, poziom obsługi pasażerów na lotnisku oraz opinie o lotniskach zamieszczane w mediach społecznościowych. We wszystkich trzech obszarach bezkonkurencyjne okazało się lotnisko Singapur-Changi.

Jak w szwajcarskim zegarku

Na lotnisku Singapur-Changi wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Port lotniczy otrzymał aż 8,8 punktów na 10 za punktualność. Obsługa pasażerów? Maks. 10 na 10 punktów. Według opinii pasażerów zamieszczanych w mediach społecznościowych lotnisko uzyskało 6 punktów na 10. To zdecydowanie więcej niż inne oceniane lotniska.

"Podniebny" park rozrywki

Port lotniczy Singapur-Changi wyróżnia się nie tylko wysokimi ocenami i pochlebnymi opiniami. Na podróżnych, którzy tu trafią, czekają nie lada atrakcje. I wcale nie chodzi tu o restauracje czy sklepy bezcłowe.

TAK WYGLĄDA NAJLEPSZE LOTNISKO NA ŚWIECIE. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Najlepsze lotnisko na świecie podzielono na trzy terminale. W terminalu numer jeden na strudzonych pasażerów czeka całodobowe spa. Masz ochotę popływać pod chmurką? Żaden problem. Wystarczy, że wyjdziesz na dach terminalu numer jeden i możesz pluskać się do woli w basenie.

Terminal drugi zainteresuje fanów kinematografii. Do dyspozycji mają 24-godzinne kino. Swoje eldorado na placach zabaw znajdą tutaj też dzieci.

Na "trójce" zrelaksujecie się pośród bajkowych ogrodów, gdzie znajduje się ponad 200 gatunków roślin i motyli. To nie wszystko. W 2019 roku lotnisko otworzy... prawdziwy park rozrywki. Poza nowymi sklepami i restauracjami (będzie ich ponad 300!), otwarta zostania "Leśna Dolina". Największy odkryty ogród w całym Singapurze i... wysoki na 40 metrów wodospad. Brzmi niesamowicie.

 

Z tak wysokimi ocenami i z takimi atrakcjami lotnisko Singapur-Changi może być spokojne o swój tytuł najlepszego lotniska na świecie. Cóż, trudno się dziwić.

TOP 10

Pełny ranking lotnisk opublikowany przez Air Help możecie sprawdzić tutaj. Poniżej możecie zobaczyć TOP 10 najlepszych lotnisk na świecie. W rankingu (76 pozycji) nie znalazł się żaden polski port lotniczy.

1. Port lotniczy Singapur-Changi, Singapur

2. Port Lotniczy w Monachium, Niemcy

3. Port lotniczy w Hong Kongu, Hong Kong

4. Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup, Dania

5. Port lotniczy Helsinki-Vantaa, Finlandia

6. Port lotniczy Cincinnati-Northern Kentucky, USA

7. Port lotniczy Barcelona-El Prat, Hiszpania

8. Port Lotniczy Adolfo Suárez Madryt-Barajas, Hiszpania

9. Port lotniczy Auckland, Nowa Zelandia

10. Port lotniczy Frankfurt, Niemcy

Zobacz też:

Wszedł na szlak i został gwiazdą. Poznajcie "turystę", który przez przypadek został tatrzańskim celebrytą [WIDEO]

Wchodzisz do pokoju hotelowego i... proste i szybkie sposoby na sprawdzenie czy są tam pluskwy [PORADY]

Więcej o: