Turysta nagrał, jak wchodzi na górę, skąd najlepiej widać Machu Picchu. Tę ścieżkę nazywają "schodami śmierci"

Podobno z góry Huayna Picchu widok na słynne miasto Inków Machu Picchu jest najlepszy. Żeby się na nią dostać, trzeba jednak pokonać schody nazywane - nie bez przyczyny - schodami śmierci. Są śliskie, wąskie i śmiertelnie groźne.

Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków. Leży na wysokości 2090-2400 m n.p.m. i już wejście tutaj dla wielu osób jest wyzwaniem. Ci, którzy chcą mieć jeszcze lepsze zdjęcia Machu Picchu z góry, wchodzą na sąsiednią górę Huayna Picchu.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Jedyną drogą, która prowadzi na wierzchołek Huayna Picchu (2693 m n.p.m.), są kamienne schody. Problem w tym, że "schody" to tak naprawdę ponad 600-letnie, nierównomiernie wyciosane skalne bloczki, które w wielu miejscach sterczą ze stromych skał wprost nad urwiskiem. Wystarczy chwila nieuwagi i źle postawiony krok może skończyć się tragedią.

Zobaczcie wideo nagrane przez turystę i sami oceńcie, czy schody śmierci zasługują na swój złowieszczy przydomek. Uwaga: widok mrozi krew w żyłach.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Co prawda droga na szczyt jest niebezpieczna i trudna, ale nagroda, jaka czeka na śmiałków, którzy zdobędą Huayna Picchu, jest bezcenna: niezwykły widok na ruiny miasta Inków.  

Odważylibyście się tam wejść?

Zobacz też

Jak Inkowie zbudowali Machu Picchu? Kto jako pierwszy odkrył legendarne ruiny? [KSIĄŻKA] >>

Wodospad ognia: Raz w roku jego wody zamieniają się w "potok lawy" [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

Rosjanie potrafią! Tak pięknych zdjęć dawno nie widzieliśmy! [GALERIA]

Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie?

Więcej o: