Wodospad ognia: Raz w roku jego wody zamieniają się w "potok lawy" [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

Dzika przyroda, krystalicznie czyste potoki, górskie wodospady oraz malownicze krajobrazy. To wizytówka Narodowego Parku Yosemite w Kalifornii. Trudno się dziwić, że co roku odwiedza go kilka milionów turystów. Odwiedzających poza przyrodą przyciąga niezwykłe zjawisko, tzw. ognisty wodospad.

Chodzi o wodospad Horsetail Fall, którego wody spływają (tylko w okresie zimy i wczesną wiosną) ze zbocza góry El Capitan. Ale to nie wszystko. Raz w roku za sprawą natury dzieje się coś spektakularnego: woda zamienia się w pomarańczowo-złote potoki lawy.

ZOBACZ ZDJĘCIA WODOSPADU >>>

Wszystko za sprawą promieni zachodzącego słońca, które przez kilkanaście minut oświetlają wodospad i zamieniają jego wody w ognistoczerwony warkocz, który do złudzenia przypomina lawę.

Wodospad ognia można zobaczyć tylko raz w roku, w lutym. Koniecznym warunkiem do jego powstania jest słoneczna pogoda oraz odpowiednia ilość śniegu, który, topniejąc, spływa ze zbocza góry El Capitan. Ten prawdziwy cud natury jest nie lada gratką dla fotografów. Trudno się dziwić. Takie zdjęcie to prawdziwy skarb.

Autorami zdjęć są podróżniczka i fotografka Sangeeta Dey (więcej zdjęć możesz zobaczyć na Instagramie i Facebooku Sangeety) oraz fotograf o pseudonimie Ray (tutaj możesz zobaczyć jego zdjęcia Instagram, Facebook).

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Zobacz też

Udało jej się! Pierwsza kobieta w historii, która zwiedziła cały świat. Kilka razy wyrabiała paszporty [ZDJĘCIA]

To już oficjalne: prawie nie ma lepszych miejsc na urlop w Europie niż Gdańsk. Podium w prestiżowym plebiscycie

 

Komentarze (5)
Wodospad ognia: Raz w roku jego wody zamieniają się w "potok lawy" [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • lupo_mercuri

  Oceniono 3 razy 3

  He, jak w Minecraft :)

 • m.turno

  Oceniono 5 razy 1

  "raz w roku" - co to kurna znaczy? Można obejrzeć wiele razy danego roku. Zjawisko utrzymuje się przez kilka tygodni przez kilkanaście minut każdego dnia - wy głąby kapuściane.

 • pawel.lewski

  Oceniono 6 razy 0

  "Chodzi o wodospad Horsetail Fall..."
  Taaak, "wodospad wodospad", musicie się jąkać, to nie Baden-Baden, "fall" to już jestt wodospad, znacie może rzekę river, gudłajskie gamonie?

 • blue-sky-0

  Oceniono 2 razy 0

  Cud? jaki cud? cuda się przecież nie zdarzają!

 • calber

  Oceniono 5 razy -1

  Jak lawa, jak widać wodę? A Capitain to nie góra, lecz skała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX