Black Friday wśród przewoźników. Wybrane bilety PKP Intercity tańsze, mniej zapłacimy też za podróż autobusem

Przed nami pora największych wyprzedaży w roku, czyli Black Week 2023. Taniej będzie także wśród popularnych przewoźników - w PKP Intercity na wybranych trasach możemy liczyć na obniżkę nawet o 25 proc. Tańsza podróż czeka także podróżujących Flixbusem.

Listopad to nie tylko przedsmak świąt, ale także dobra okazja na zakupy. Popularny Black Week, czyli weekend zniżek i promocji, przenosi się na kolejne branże. W tym roku również podróżnicy mogą liczyć na atrakcyjne obniżki cen. Przewoźnicy przygotowali ciekawe oferty, które pomogą w planowaniu budżetowej wycieczki. 

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Black Week wśród przewoźników - rusza wielka wyprzedaż biletów 

W PKP Intercity już 16 listopada br. ruszyła promocja, dzięki której można kupić bilety ze zniżką w wysokości nawet 25 proc. Wyprzedaż dotyczy różnych kierunków w różnym terminie - oferta Interrail obejmuje przejazdy do takich krajów jak: Austria, Belgia, Czarnogóra, Dania, Słowacja, Finlandia, Słowenia, Francja, Szwecja, Węgry, Niemcy, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania, Irlandia, Litwa, Estonia, Łotwa. Tutaj warto dodać, że z biletem Interrail można także przemieszczać się promami m.in. pomiędzy Włochami a Grecją i jej wyspami. 

Na taką samą obniżkę mogą liczyć także ci pasażerowie, którzy zdecydują się na bilety typu continuous - to z kolei pozwala nielimitowane podróże danego dnia. W puli biletów znajdują się oferty obowiązujące już od 28 listopada do 1 czerwca 2024 roku. Promocja trwa do 28 listopada 2023 roku i obejmuje wybrane bilety Interrail Global Pass na międzynarodowe przejazdy w ramach oferty Interrail.

Listopadowa wyprzedaż biletów - taniej też samolotem i autobusem 

Na niższe ceny biletów mogą liczyć także podróżujący autobusami. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie FlixBusa: 

FlixBusem podróże przystępne cenowo są możliwe cały rok, nawet bez Black Friday. Powód jest prosty - nasze ceny są nie do pobicia! Dzięki temu turyści mogą zarezerwować jeden z 2 500 kierunków już od 4,99 zł.

Wszystko zależy jednak od miejsca wyjazdu oraz celu naszej podróży. Przykładowo za 21 zł pojedziemy z Krakowa do Rzeszowa, a za 34 zł z Torunia do Gdańska. Zagraniczne wojaże wypadają nieco drożej, jednak warto poczekać na okazję i upolować wyjątkowe miejsce za grosze. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyprzedaż szykuje także linia lotnicza Ryanair. Przewoźnik ma jednak w tym roku niespodziankę dla osób, które zalogują się do ekskluzywnego dostępu Cyber Week. Z informacji przekazanych przez przewoźnika, dzięki dostępowi pasażerowie będą mogli m.in. dowiedzieć się o najnowszych wyprzedażach czy otrzymać spersonalizowane informacje o poszczególnych ofertach.

Kolejnym miejscem, gdzie możemy szukać promocji, jest strona Polskich Linii Lotnicznych LOT. W tym roku polski przewoźnik proponuje kierunki od Azji, przez Bliski Wschód i Europę po Amerykę Północną. Przykładowo do Nowego Jorku z Warszawy polecimy w obie strony za 2155 zł. Taniej będzie do Kairu - w obie strony 849 zł, a także do Londynu i Oslo za 409 zł. 

Więcej o: