Te narodowości szczególnie upodobały sobie wakacje w Polsce. Ścisła czołówka może zaskakiwać

Na mapie Polski kryje się wiele perełek. Możemy liczyć tu na zróżnicowane krajobrazy - piaszczyste wybrzeża, imponujące szczyty górskie, malownicze jeziora, a nawet wodospady. Piękno naszego kraju doceniają także zagraniczni turyści. Zastanawialiście się kiedyś, jakie narodowości najczęściej udają się tu na urlop?

Z roku na rok Polska coraz częściej pojawia się na listach wakacyjnych marzeń zagranicznych turystów. Swój udział mają w tym m.in. nagrania przedstawiające urzekające zakątki naszego kraju, które nieustannie obiegają media społecznościowe. Podróżni doceniają nie tylko wspaniałe widoki, ale również konkurencyjność cenową w porównaniu do innych europejskich krajów. Jakie języki najczęściej możemy usłyszeć na polskich ulicach? Przyjrzała się temu wyszukiwarka tanich lotów kiwi.com.

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Te narodowości najczęściej odwiedzają Polskę

Jak poinformowało w komunikacie kiwi.com, cztery lata temu urlop w Polsce najczęściej planowali Brytyjczycy i Skandynawowie. W tym roku do ścisłej czołówki dołączyli również Niemcy, Francuzi, Hiszpanie oraz, co ciekawe, Amerykanie i Izraelczycy. Jakie miasta cieszą się największą popularnością?

Tutaj wybierają się zagraniczni turyści

W tegoroczne wakacje turyści najczęściej podróżują do portu lotniczego w Krakowie, Modlinie, na Okęciu, w Gdańsku oraz Katowicach. Mieszkańcy krajów nordyckich chętnie podróżują na trójmiejskie lotnisko, które oferuje im najbardziej atrakcyjne połączenia. Uwielbiają wypoczywać także wśród mazurskich jezior i lasów. Z kolei Brytyjczycy często stawiają na Kraków. Doceniają tam wyjątkową atmosferę, klimatyczne lokale oraz bogatą ofertę kulinarną i noclegową. 

Czesi uwielbiają Polskę 

Niedawno informowaliśmy także o czeskich turystach, którzy w ostatnim czasie szczególnie upodobali sobie wypoczynek w Polsce. Jak informowali tamtejsi przedstawiciele biur podróży, w porównaniu rok do roku sprzedaż wycieczek wzrosła aż o 50 procent. 

Turystyczne boom sprawiło, że nasz kraj został okrzyknięty "nową Chorwacją", która była niegdyś uwielbiana przez Czechów. Na zmianę ich upodobań wpłynęło przede wszystkim wprowadzenie w tym kraju euro. Tym samym Polska stała się dla nich znacznie atrakcyjniejszym kierunkiem. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: