W tym polskim mieście mieszka najstarsze zwierzę spośród europejskich zoo. Teraz obchodzi kolejne urodziny

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Płock mają możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Jak poinformowało tamtejsze zoo, już w najbliższą sobotę, 20 maja odbędą się huczne obchody urodzin... aligatorzycy Marty. Jest to najstarsze zwierzę spośród żyjących w europejskich ogrodach zoologicznych.

Aligatorzyca Marta to prawdziwa ulubienica mieszkańców oraz pracowników Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Ten niezwykły gad przyszedł na świat w 1930 roku w Stanach Zjednoczonych, w nieistniejącym już zoo Reptile Jungle w Slidell w stanie Luizjana. Teraz jej fani będą mogli wspólnie spotkać się na Mazowszu, by świętować jej 93. urodziny. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyjątkowe obchody w Płocku

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku zaprasza wszystkich chętnych do udziału w niezwykłej imprezie z okazji jubileuszu ich seniorki. Goście będą mieli okazję do wysłuchania ciekawostek z jej życia, zobaczenia pokazowego karmienia czy wspólnego (już kolejnego) odśpiewania "200 lat". Każdy z odwiedzających otrzyma także możliwość skosztowania tradycyjnego tortu w kształcie krokodyla. 

Podczas pokazu terrarystycznego, będzie też można poznać bliżej sąsiadów Marty, czyli mieszkańców Herpetarium

- przekonuje zoo na swojej stronie internetowej

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych! W programie przewidziane są liczne animacje, konkursy z nagrodami i malowanie twarzy.

Niezwykła mieszkanka płockiego zoo

Aligatorzyca Marta zamieszkuje Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku od sierpnia 1960 roku. Od tego czasu stała się prawdziwą celebrytką! Już 10 lat później zaczęła spełniać się na dużym ekranie. Można ją zobaczyć w znanej komedii fantastycznonaukowej w reżyserii Andrzeja Kondratiuka "Hydrozagadka", gdzie wcieliła się w rolę krokodyla Hermana. Jak przyznaje zoo, jej wiek jest prawdziwym osiągnięciem. Czyni ją bowiem najstarszym zwierzęciem w europejskich ogrodach zoologicznych.

Więcej o: