Niecodzienna interwencja polskich strażaków. Na drzewie utknął dość nietypowy pupil [FOTO]

Początek miesiąca rozpoczął się dość nietypowo dla strażaków z województwa opolskiego. Do dyżurnego wpłynęło zawiadomienie o zwierzęciu domowym, które utknęło na drzewie. Pupilem potrzebującym pomocy okazała się... niewielka małpka.

Do nietypowego zdarzenia doszło 1 maja w Strzelcach Opolskich, w województwie opolskim. Jak poinformowała na Facebooku tamtejsza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, po południu, tuż przed godziną 16:00 dyżurny odebrał telefon od zatroskanej właścicielki małpki. 

Zobacz wideo Mieszkanka Bytomia trzymała w mieszkaniu siedem małp

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Małpka utknęła na drzewie

Jak się okazało, zwierzę uciekło jednej z mieszkanek Strzelec Opolskich, a następnie wskoczyło na jedno z drzew zlokalizowane przy ulicy Klonowej. Po bezskutecznych nawoływaniach pupila bezradna kobieta postanowiła wezwać na pomoc strażaków. Dyżurny natychmiast wysłał zastępy na miejsce zdarzenia, gdzie rozpoczęła się akcja ratunkowa. Ostatecznie cała misja przebiegła pomyślnie, a żądna przygód małpka powróciła na ziemię.

Nasi strażacy przy pomocy podnośnika zdjęli małpkę i przekazali całą i zdrową właścicielce

- poinformowała straż pożarna na Facebooku. 

Nietypowe zgłoszenia 

Pod koniec kwietnia informowaliśmy o innym, nietypowym incydencie, do jakiego doszło w miasteczku Monitor Township w amerykańskim stanie Michigan. Tamtejsi funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o jeleniu, który wdarł się do mieszkania pięcioosobowej rodziny. Zwierzę wskoczyło przez okno, wybijając szybę i zaczęło siać spustoszenie. 

Kiedy policjanci przybyli na miejsce, znaleźli intruza w dość niecodziennej sytuacji. Jeleń ukrył się bowiem w sypialni, na łóżku jednego z domowników. Funkcjonariusze postanowili zablokować inne pomieszczenia, a następnie wybawić go z mieszkania. Ostatecznie obyło się bez większych szkód, a cała akcja przebiegła pomyślnie.

Więcej o: