Policja przyłapała go na gorącym uczynku. Do domu pięcioosobowej rodziny włamał się... jeleń

Biuro szeryfa w Michigan poinformowało o nietypowym incydencie. Pewna rodzina usłyszała niepokojący dźwięk tłuczonego szkła, a następnie ujrzała "włamywacza" biegającego po ich domu. Okazało się, że sprawcą całego zamieszania był... jeleń.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 kwietnia w miasteczku Monitor Township w amerykańskim stanie Michigan. To było zwyczajne popołudnie... do czasu. Mąż, żona i troje ich dzieci właśnie zajmowali się własnymi sprawami, kiedy w ich domu doszło do włamania, które z pewnością zapamiętają do końca życia. 

Zobacz wideo Porzucił psa na oczach policjanta! Mundurowy uratował zwierzę

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nietypowy włamywacz

Bezradni mieszkańcy postanowili wezwać pomoc. Kiedy funkcjonariusze przybyli pod wskazaną lokalizację, ujrzeli dość niecodzienny widok. Jeleń bowiem ukrył się w sypialni... na łóżku jednego z domowników. Policjanci uwiecznili sytuację na zdjęciu, na którym możemy zobaczyć zwierzę wpatrujące się prosto w obiektyw. 

W końcu przyszedł czas na pozbycie się intruza. Funkcjonariusze zablokowali inne pomieszczenia, a następnie wybawili jelenia z sypialni, tak by wybiegł przez frontowe drzwi. Ostatecznie cała misja przebiegła pomyślnie i skończyła się jedynie stłuczonym oknem. 

Na szczęście ani jeleń, ani zastępcy nie odnieśli obrażeń, a rodzina zdecydowała się nie wnosić oskarżenia. Dowód na to, że w egzekwowaniu prawa nie ma "zwykłego dnia"

- podsumowało żartobliwie biuro szeryfa. 

Zdjęcia stały się hitem

Materiał opublikowany przez Biuro szeryfa w Michigan szybko obiegł media społecznościowe i podbił serca internautów. Wielu martwiło się o stan zdrowia jelenia, który z impetem rozbił szybę, inni nie kryli rozbawienia sytuacją. 

Po prostu szukał miejsca na drzemkę

- czytamy w komentarzach. 

Jak się okazuje, to nie pierwszy tego typu przypadek w tamtejszej okolicy: 

Podobna sytuacja miała miejsce na plebanii św. Jakuba jakieś osiem lub dziewięć lat temu. Jeleń włamał się, przebiegł przez salon i ponownie wybił okno, aby uciec. Wielkie sprzątanie.
Więcej o: