Eksperci radzą, jak nie zbankrutować na majówce. Te triki pozwolą wam zaoszczędzić nawet o połowę

Majówka to dla wielu Polaków jeden z ulubionych momentów w roku - w końcu w tym czasie chętnie możemy zaplanować wiosenne wycieczki i wyjechać na upragniony urlop. Jednak tym razem serwisy rezerwacyjne odnotowują prawdziwe boom. Turyści wciąż rezerwują na potęgę, a ofert wciąż nie brakuje. Jak znaleźć te najlepsze?

Tegoroczna majówka będzie dla nas wyjątkowo łaskawa. Osoby, które wezmą jeden dzień wolnego z pracy, mogą zyskać okazję na pięciodniowy wyjazd. Z kolei trzy dni urlopu wiążą się z szansą na aż dziewięciodniowy wypoczynek. Jednak jak donosi w informacji prasowej serwis Nocowanie.pl, tym razem Polacy wolą stawiać na krótsze urlopy. 

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Majówka last minute

Zdaniem ekspertów w porównaniu do ubiegłego roku średnia cena za noclegi jest o 33 proc. wyższa. Turyści jednak nie rezygnują z podróżowania, a starają się zaoszczędzić na różne sposoby, m.in. skracając czas wyjazdów. 

Jak się okazuje, wielu Polaków postanowiło czekać z planami do ostatniej chwili. Obecnie portale noclegowe odnotowują ponad dwukrotnie więcej rezerwacji niż w analogicznym okresie w 2022 roku... a ofert wciąż nie brakuje! Urlopowicze najchętniej wyszukują noclegów w Karpaczu, Zakopanem i Szklarskiej Porębie. Majówka w górach to wydatek rzędu 110-138 zł za osobę za noc. Sytuacja lepiej nie wygląda nad morzem. Zakwaterowanie w Trójmieście wyniesie od 140 do nawet 163 zł za noc. 

Jak nie zbankrutować na majówce?

Jednak czy da się zaplanować wyjazd nieco bardziej przyjazny dla naszego portfela? Eksperci z portalu Nocowanie.pl i Noclegi.pl nie mają wątpliwości. Możemy wypocząć, płacąc nawet połowę mniej.  

Wszystko zależy od typu wybranego obiektu. Hotele czy apartamenty będą droższe niż kwatery prywatne i ośrodki wypoczynkowe. Warto też szukać w mniej obleganych miejscowościach

- wyjaśnił Tomasz Zaniewski, wiceprezes spółek Nocowanie.pl i Noclegi.pl.

Gdzie zatem warto wybrać się na weekend majowy? Jeśli chcecie zaoszczędzić, dobrym rozwiązaniem będzie urlop m.in. w Darłówku (średnio 72 zł za osobę za noc) czy w Rowach, Bukowinie Tatrzańskiej lub Białym Dunajcu - około 77 złotych za noc. 

Więcej o: