Polacy rezerwują na potęgę i płacą więcej. Te miasta cieszą się największą popularnością na majówkę

Majówka to jeden z ulubionych momentów w roku na planowanie wyjazdów. Nic w tym dziwnego! Skutecznie do tego zachęcają dłuższe dni, coraz wyższe temperatury i oczywiście wolne od pracy. Jak wynika z najnowszej analizy portalu Nocowanie.pl, w tym roku jesteśmy niezwykle spragnieni podróżowania. Rezerwacji na weekend majowy jest o ponad połowę więcej niż w ubiegłym roku.

Majówka w tym roku jest dla nas szczególnie łaskawa. Pierwszy maja wypada w poniedziałek, a trzeci w środę. Oznacza to, że w przypadku wzięcia trzech dni wolnego od pracy, możemy otrzymać łącznie aż dziewięć dni urlopu. To fantastyczna okazja do zrealizowania kolejnych pozycji z list marzeń podróżniczych. 

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Polacy tłumnie wyruszą na majówkę

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez serwisy Noclegi.pl oraz Nocowanie.pl, Polacy tłumnie zaczęli rezerwować wyjazdy na weekend majowy, również w kraju. Okazało się, że rezerwacji w polskich miastach jest aż o 61 proc. więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. 

Jakie kierunki cieszą się największą popularnością? Majówkę chętnie spędzamy w otoczeniu gór - wyszukiwania dotyczą takich miejscowości jak Karpacz, Zakopane, Szklarska Poręba, Kudowa-Zdrój czy Szczawnica. Wiosenne promienie słoneczne chcemy łapać także nad Bałtykiem, planując wypoczynek w Gdańsku, Sopocie i Kołobrzegu. W zestawieniu nie zabrakło też wyjazdów typu city break do Warszawy oraz Krakowa

Majówka a portfel. W tym roku jest drożej 

Chociaż chętnie rezerwujemy majówkowe wycieczki, to w tym roku musimy zapłacić za nie nieco więcej. Jak informuje Nocowanie.pl, obecnie średnia cena za osobę za nocleg to wydatek rzędu 98 zł. Jest to 15,5 proc. drożej niż w zeszłym roku. Za jedną noc w Karpaczu zapłacimy około 111 zł, w Warszawie 118 zł, a w Gdańsku i Sopocie od 123 do 125 zł. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, warto rozważyć wyjazd do Łeby lub Ustronia. Tam nocleg wyniesie nas średnio 61 zł za osobę. 

Autorzy analizy przypominają, że wciąż możemy wykorzystać bon turystyczny. Na tę opcję zdecydowało się 36 proc. urlopowiczów planujących majowy wyjazd. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: