Steward zrobił wymowny gest. Pasażerki natychmiast pojęły, co zrobiły źle. Nie popełnij tej gafy

Do sieci trafiło nagranie z pokładu samolotu, na którym widać, jak steward wykonał wymowny gest w stronę pasażerek, które zdjęły buty i skarpety. Kobiety natychmiast zrozumiały, o co chodzi mężczyźnie i nie zwlekały z reakcją na upomnienie.

Długa podróż samolotem potrafi pozbawić energii. Wiele osób, aby uprzyjemnić sobie lot, ściąga buty, a jak się okazuje nawet i skarpety. Nie jest to jednak jeden z najlepszych nawyków, ponieważ może przeszkadzać to innym pasażerom. Okazuje się jednak, że zdejmowanie butów w samolocie, może być szkodliwe dla osób, które to robią.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Zdjęły buty i skarpetki w samolocie. Steward zareagował

Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym widzimy wymowny gest stewarda w stronę dwóch pasażerek. Mężczyzna wskazuje palcem w stronę podłogi, przez co wydawać by się mogło, że ma na myśli wsunięcie bagaży pod fotele. Nic bardziej mylnego. Opis nagrania wskazuje, że chodzi o upomnienie  za trzymanie nóg na fotelu. Kobiety zdjęły też buty i skarpety.

Majówka 2023. Rekordowo długa i rekordowo droga (zdjęcie ilustracyjne) Majówka 2023. Rekordowo długa i rekordowo droga. Tu się nie spłuczesz

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Powinni wyrzucać ludzi z pokładu za takie zachowanie
Użyjcie chociaż skarpet, proszę
A ludzie myślą, że zapach wydobywa się z toalety
Ma rację
Zwykle zdejmuję buty i kładę stopy na butach podczas lotu

- komentują internauci.

Ściąganie butów w samolocie. Nie powinniśmy tego robić

Ściąganie butów w samolocie ma niewiele wspólnego z dobrymi manierami. Nie chodzi jednak wyłącznie o widok czy przykry zapach, który może się z tym wiązać, ale o coś znacznie gorszego. Kabiny samolotu nie są bowiem tak czyste, jak mogłoby się wydawać. Stawiając więc gołe stopy na podłoże, jesteśmy narażeni na liczne bakterie.

Erupcja wulkanu na Kamczatce Erupcja wulkanu na Kamczatce. Chmura dymu i pyłu ma 10 kilometrów

Według portalu travelandleisure.com pracownicy poświęcają zaledwie 15-20 minut na sprzątanie kabiny, a gruntowne sprzątanie odbywa się raz na cztery do nawet aż sześciu tygodni.

Więcej o: