Turystka wybrała się w góry przy czterech stopniach poniżej zera. Miała na sobie krótką spódniczkę

W ostatnim czasie media społecznościowe obiegają kontrowersyjne zdjęcia turystów z polskich gór. Bohaterowie materiałów wybierają się na wędrówki po szlakach bez odpowiedniego przygotowania, co często szokuje innych urlopowiczów. Podobna sytuacja została zarejestrowana przez jednego z czytelników "Tygodnika Podhalańskiego".

Na zdjęciach i nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych możemy zobaczyć turystów, którym brak wyobraźni. Spacerują po zamarźniętym Morskim Oku, wychodzą poza szlaki czy wybierają nieodpowiedni strój. Wybierając się w góry zimą, często zakładają trampki, adidasy, a nawet i obcasy. Nierzadko zdarzają się również stylizacje nieadekwatne do temperatury i pogody panującej na zewnątrz. 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Turystki przyłapane w polskich górach

"Tygodnik Podhalański" podzielił się na Twitterze fotografią nadesłaną przez czytelniczkę z Warszawy. Kobieta spacerowała właśnie ścieżką nad Dunajcem w Szczawnicy, kiedy jej uwagę przykuła pewna turystka idąca przed nią. Miała na sobie czarne futerko, botki za kostkę i krótką spódniczkę. Na nogach najprawdopodobniej miała cienkie cieliste rajstopy. Zarówno bohaterka zdjęcia, jak i jej partner nie założyli na głowę czapki. 

4 st. poniżej zera. Ścieżka nad Dunajcem w Szczawnicy. I potwierdza się, że tylko gorące dziewczyny wybierają Pieniny

- napisał "Tygodnik Podhalański" na Twitterze. 

Bezmyślni turyści w górach

Na początku stycznia informowaliśmy o turystkach, które wybrały się na wycieczkę nad Morskie Oko. Miały na sobie krótkie puchowe kurtki, leginsy z ekoskóry i popularne śniegowce - moon boots. Na nagraniu opublikowanym na TikToku możemy zobaczyć, że buty nie ułatwiły im spaceru. Turystki musiały uważać na każdy krok, ponieważ ich gładkie podeszwy ślizgały się na lodzie.

Wybierając się w góry, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Wielokrotnie zdarzało się, że ratownicy górscy musieli interweniować, ponieważ nieadekwatnie ubrani turyści utykali na szlaku z powodu wyziębienia. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: