Ustroń to świetny pomysł o każdej porze roku. Malownicze widoki i atrakcje dla osób w każdym wieku

Najpiękniejsze uzdrowiska przyciągają turystów z różnych stron Polski nie tylko latem. Niektóre z nich nabierają zupełnie innego charakteru właśnie teraz. Jednym z takich miejsc jest Ustroń, który zimą zachwyca ośnieżonym górskim krajobrazem i licznymi atrakcjami.

Ustroń to malownicza miejscowość położona w województwie śląskim, na północnych stokach Beskidu Śląskiego, u wylotu doliny Wisły. Co ciekawe, jej tradycje uzdrowiskowe sięgają połowy XVII wieku. Już wtedy chętnie wybierano się tam, by delektować się górskim krajobrazem czy czerpać korzyści z łagodnego klimatu i tzw. kuracji serwatkowych, którymi leczono choroby przewodu pokarmowego i anemię. Ustroń budzi zachwyt do dziś.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Urokliwe uzdrowisko na Śląsku 

Ustroń jest znany przede wszystkim z wyjątkowych czynników leczniczych. Miejscowość jest bogata w złoża borowiny oraz solanki, które wykorzystywane są do zabiegów rehabilitacyjnych i regeneracyjnych. Na jej terenie znajdziemy także wiele sanatoriów wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia, gdzie kuracjusze przyjeżdżają leczyć choroby układu ruchu, dróg oddechowych, krążenia oraz obwodowego układu nerwowego.

Ustroń? Nie tylko latem

Wypad do Ustronia to ciekawy pomysł na ferie zimowe. Znajdziecie tu aż sześć ośrodków zimowych, z których najpopularniejszym i największym jest "Czantoria". W skład kompleksu wchodzi pięć wyciągów i sześć tras o różnym poziomie trudności. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się także na spacer malowniczymi ścieżkami czy wędrówki po Beskidzie Śląskim.

Jednak to nie wszystko! Na miejscu czeka na was wiele innych atrakcji. Odwiedźcie Muzeum Regionalne "Stara Zagroda" z ciekawymi zbiorami etnograficznymi lub do Muzeum Ustrońskiego z przyrządami kuźniczymi czy eksponatami związanymi z hutnictwem. Dzieci z pewnością zachwyci Leśny Park Niespodzianek, czyli ogród zoologiczny z ptakami i ssakami takimi jak sowy, orły, sokoły, żubry, dziki oraz żbiki.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: