Myślisz, że wszystkie McDonald's są takie same? Mylisz się i to bardzo. Te są perłą architektury

Niewielu z nas natknęło się na wyjątkowe restauracje McDonald's. Zazwyczaj wyglądają tak samo i niczym się nie wyróżniają. Jednak niektóre restauracje znanej amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi zdecydowanie zasługują na nasze uznanie. Gdzie znajdują się najpiękniejsze McDonald's w Polsce? Odpowiadamy.

Przedsiębiorstwo zostało założone 15 maja 1940 roku. w San Bernardino w Kalifornii przez braci Richarda i Maurice’a McDonaldów. Od 1953 roku firma udziela franczyz i od tej pory restauracje McDonald’s zaczęły pojawiać się na całym świecie.

Zobacz wideo Cheeseburger w domu, a smakuje jak z Maca

Myślisz, że wszystkie McDonald’s są takie same? Zdecydowanie nie

Okazuje się, że nawet bary szybkiej obsługi takie jak McDonald’s mogą wyglądać wyjątkowo. Jedną z najpiękniejszych restauracji tej sieci jest ta zlokalizowana w ratuszu z 1881 roku w Bray Town Hall w Irlandii. Budynek przejęto w 1997 roku i od tamtej pory miejscowi i turyści przychodzą tu, by zjeść ulubionego burgera. Oczywiście wnętrze również znacznie różni się od znanych nam lokali tej sieci - nie jest tu tak nowocześnie, jak mogłoby się nam wydawać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpiękniejsze restauracje McDonald’s na świecie. Gdzie ich szukać?

Kolejną restaurację McDonald’s zlokalizowaną w wyjątkowym miejscu możemy znaleźć w Porto w Portugalii. Jak podaje "The Sun", w budynku tym wcześniej znajdowała się kawiarnia Cafe Imperial z lat 30. XX wieku. I choć dawno już jej nie ma, to jedząc burgera z frytkami możemy podziwiać unikalne witraże w stylu Art Deco oraz kryształowe żyrandole.

Duże wrażenie robi również McDonald's w Madrycie. Znajdują się tam oryginalne elementy historycznego budynku - marmurowe kolumny i kręte wielkie schody. Oferta restauracji również różni się od podstawowej. Można kupić tam bułeczki i makaroniki, które smakują obłędnie w tak uroczej lokalizacji.

Więcej o: