Myślisz, że wszystkie McDonald's są takie same? Mylisz się i to bardzo. Te są perłą architektury

Niewielu z nas natknęło się na wyjątkowe restauracje McDonald's. Zazwyczaj wyglądają tak samo i niczym się nie wyróżniają. Jednak niektóre restauracje znanej amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi zdecydowanie zasługują na nasze uznanie. Gdzie znajdują się najpiękniejsze McDonald's w Polsce? Odpowiadamy.

Przedsiębiorstwo zostało założone 15 maja 1940 roku. w San Bernardino w Kalifornii przez braci Richarda i Maurice’a McDonaldów. Od 1953 roku firma udziela franczyz i od tej pory restauracje McDonald’s zaczęły pojawiać się na całym świecie.

Zobacz wideo Cheeseburger w domu, a smakuje jak z Maca

Myślisz, że wszystkie McDonald’s są takie same? Zdecydowanie nie

Okazuje się, że nawet bary szybkiej obsługi takie jak McDonald’s mogą wyglądać wyjątkowo. Jedną z najpiękniejszych restauracji tej sieci jest ta zlokalizowana w ratuszu z 1881 roku w Bray Town Hall w Irlandii. Budynek przejęto w 1997 roku i od tamtej pory miejscowi i turyści przychodzą tu, by zjeść ulubionego burgera. Oczywiście wnętrze również znacznie różni się od znanych nam lokali tej sieci - nie jest tu tak nowocześnie, jak mogłoby się nam wydawać.

Miasto widmo na Dolnym Śląsku. Nigdy nie figurowało na mapach i skrywało tajemnice RosjanMiasto widmo na Dolnym Śląsku. Dawniej skrywało tajemnice Rosjan

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Apeniny (zdjęcie ilustracyjne)Apeniny wciąż czekają na śnieg. Straty wynoszą co najmniej 50 milionów.

Najpiękniejsze restauracje McDonald’s na świecie. Gdzie ich szukać?

Kolejną restaurację McDonald’s zlokalizowaną w wyjątkowym miejscu możemy znaleźć w Porto w Portugalii. Jak podaje "The Sun", w budynku tym wcześniej znajdowała się kawiarnia Cafe Imperial z lat 30. XX wieku. I choć dawno już jej nie ma, to jedząc burgera z frytkami możemy podziwiać unikalne witraże w stylu Art Deco oraz kryształowe żyrandole.

Duże wrażenie robi również McDonald's w Madrycie. Znajdują się tam oryginalne elementy historycznego budynku - marmurowe kolumny i kręte wielkie schody. Oferta restauracji również różni się od podstawowej. Można kupić tam bułeczki i makaroniki, które smakują obłędnie w tak uroczej lokalizacji.

Więcej o: