Apeniny wciąż czekają na śnieg. Straty wynoszą co najmniej 50 milionów. "Ale mogą się nawet potroić"

Choć połowa stycznia zbliża się wielkimi krokami, to we włoskich Apeninach nie ma ani śladu po śniegu. Wszystko przez rekordowe temperatury, które od tygodni odnotowywane są w regionie. Anomalia sprawiła, że wiele firm martwi się o swój los. Bezpośrednie straty są ogromne - wynoszą co najmniej 50 milionów. Niestety, to może nie być koniec.

Portal news.italy24.press podaje, że jest szansa na to, że sytuacja się zmieni. W Alpach spodziewane są opady śniegu na wysokości powyżej 900 metrów, a w Apeninach opady śniegu mają wystąpić początkowo na wysokości powyżej 1500 metrów. W poniedziałek można jednak spodziewać się opadów śniegu również na niższych wysokościach.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Apeniny wciąż czekają na śnieg. Straty są ogromne, a to nie koniec

Brak śniegu w Apeninach to istny koszmar dla przedsiębiorców, którzy żyją z zimowej turystyki. Z powodu wysokich temperatur i braku śniegu zamknięto prawie wszystkie stoki narciarskie. Warunki sprawiają również, że sztuczne dośnieżanie stoków nie jest możliwe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na ten moment poniesione straty wynoszą około 50 milionów euro. To jednak nie koniec.

Miasto widmo na Dolnym Śląsku. Nigdy nie figurowało na mapach i skrywało tajemnice Rosjan Miasto widmo na Dolnym Śląsku. Dawniej skrywało tajemnice Rosjan

Poniesione dotąd straty mogą wzrosnąć nawet trzykrotnie, jeśli uwzględnimy te pośrednie innych branż

- ostrzegł gubernator Toskanii Eugenio Giani, cytowany przez Breaking Latest News.

Włoski rząd nadciąga z pomocą finansową. "Skutki mogą być nieodwracalne"

W zimowej turystyce zatrudnia się około 65 tys. osób w 14 tys. obiektach noclegowych i atrakcjach.

Szef władz regionu Emilia-Romania Stefano Bonaccini poinformował, że branża turystyczna znów traci ogromną część zimowych wpływów. Jego zdaniem, "skutki mogą być nieodwracalne".

Na górze Skiełek stanęła wyjątkowa atrakcja. Tak prezentują się widoki z wieży widokowej. Ta atrakcja będzie przyciągać turystów z całej Polski. Widok zwala z nóg

Włoski rząd jest więc gotów udzielić przedsiębiorcom pomocy. Poinformowano, że fundusz z Ministerstwa umożliwi sfinansowanie inwestycji w wyciągi narciarskie i naśnieżanie. W tej kryzysowej sytuacji mają również zostać uwolnione fundusze COVID-19. Przedsiębiorcy zajmujący się turystyką górską oczekują również zamrożenia kredytów i podatków.

Więcej o: